Весняна підгодівля озимного часнику від пожовтіння листя

Городники, які вирощують озимий часник, досить часто стикаються з проблемою пожовтіння листя у цієї рослини. Особливо це актуально при снігових зимах.

Справа в тому, що талий сніг вимиває корисні речовини з грунту і навіть, якщо ви удобрили часник по осені, йому буде не вистачати азоту. Брак цього елемента і викликає жовтизну пір’я часнику.

Крім цієї причини існують і інші: грибкові захворювання або обмороження.

Чим же найкраще підгодувати озимий часник навесні?

Якщо ваш часник почав жовтіти, не слід відкладати обробку на потім. В першу чергу можна полити часник розчином нашатирного спирту: 3 ст. ложки на 10 літрів води. Даний засіб швидко впорається з грибковими захворюваннями.

Поливати часник розчином нашатирного спирту найкраще після дощу, коли грунт досить вологий. Якщо ж земля суха, то перед підгодівлею слід гарненько полити часникову грядку простою водою, а потім розчином.

З мінеральних азотних добрив підійде Аміачна селітра яка починає діяти від 0 градусів на відміну від карбаміду який починає діяти від +8.

Ефект від лікування можна помітити менш, ніж через 3 дні. Якщо ж обробка допомогла не всім рослинам, то її можна повторити.

Коли причиною пожовтіння є сильний мороз, який пошкодив часникові пір’я, використовуйте розчин перекису водню в пропорції 3 ст. ложки на 1 літр води.

Даним препаратом слід обприскати пожовклий часник. Через деякий час пошкоджені пір’я відновляться. Щоб допомогти часнику, важливо правильно визначити причину, по якій пір’я стали жовтими.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*