Чим небезпечний низький тиск і як його лікувати

Який артеріальний тиск ми можемо вважати низьким? У чому причини низького тиску і чи небезпечно це? Отже, сьогодні ми розглянемо знижений артеріальний тиск і пов’язані з ним питання.

До низького артеріального тиску у нас не прийнято ставитися як до серйозного захворювання. Швидше – як до легкої примхи організму. До тих пір, поки ця проблема стає настільки помітною, що не починає отруювати життя її власникові,

Нижня межа норми артеріального тиску для чоловіків 100/60 мм. рт. ст., для жінок же 95/65 мм рт. ст.

Ні сну, ні спокою…

Гіпотонія не така вже й невинна, як про неї думають. Це тривалий стан, що характеризується зниженим артеріальним тиском і різними вегетативними розладами (зниженням температури тіла, пітливість стоп і долонь, блідістю, запамороченням).

Гіпотонікам важко засипати і ще важче прокидатися. На повноцінний відпочинок їм потрібно більше часу, ніж зазвичай рекомендується: не 6-8, а 8-12 годин. При цьому, незважаючи на велику тривалість сну, вони рідко відчувають себе бадьорими і відпочилими.

Зрідка гіпотоніків можуть турбувати, які виникають в стані спокою і проходять при фізичних навантаженнях, біль і ломота в суглобах. Внаслідок низького тиску погіршується кровопостачання м’язів.

Крім цього гіпотоніки метеочутливі: вони відчувають навіть невеликі зміни атмосферного тиску і зміну кліматичних умов, не можуть довго перебувати в задушливому приміщенні, їм важко довго стояти або сидіти, вони можуть втратити свідомість без видимих причин. Вся ця симптоматика розвивається не відразу, а лише з роками, поступово набираючи частоту і інтенсивність. В юності гіпотоніки можуть навіть не здогадуватися про свою проблему і ставитися до низького тиску без жодної уваги.

До речі

Причини гіпотонії різноманітні. Каталізатором її розвитку можуть бути стреси, хронічна втома, недосипання, депресії та інші апатичні стани. Серед можливих причин розвитку гіпотонії також різні захворювання серця і судин, шлунково-кишкового тракту, органів кровотворення. Так що, якщо у вас регулярно спостерігається низький тиск, добре б з’ясувати чому.

Пийте каву, жуйте перець

Діагностика фізіологічної гіпотонії грунтується на виключенні розладів об’єктивного і суб’єктивного характеру. Для виявлення вегетативних порушень проводиться кардіоінтервалографія, а порушення в органах травлення, кровообігу і дихання вимагають рентгенографії та ультразвукового дослідження. В обов’язковому порядку проводиться моніторинг артеріального тиску.

На відміну від гіпотензивних засобів, здатних знизити артеріальний тиск при гіпертонії, медикаментозних методів лікування гіпотонії досить мало. Зазвичай таким пацієнтам призначаються кофеїн стимулюючі препарати. При відсутності супутніх патологій внутрішніх органів найчастіше застосовують препарати групи холінолітиків і кардіотонічні засоби.

Досить ефективні також рослинні препарати, що підвищують артеріальний тиск і тонус судин (женьшень, ехінацея, настоянка лимонника китайського, пантокрин, левзея сафлоровидна, відвари і настоянки суцвіть безсмертника піщаного, настоянка аралії маньчжурської). Однак не перестарайтеся з цими препаратами. Вони також мають протипоказання і побічні ефекти.

Всі – в сад!

Не менш важливо гіпотонікам вести правильний спосіб життя, уникати фізичних і емоційних навантажень, займатися спортом, регулярно і повноцінно харчуватися, гуляти.

В раціоні людини обов’язково повинні бути присутніми вітаміни групи В (ними багаті морква, молоко, яєчний жовток, печінка, дріжджі, зелені частини рослин), а також вітамін С і білки. Не обділяйте себе морепродуктами, багатих магнієм, калієм і кальцієм. Гіпотонікам також корисні прянощі, які підвищують тиск і стимулюють адекватну діяльність залоз внутрішньої секреції.

А ось «лікуватися» коньячком вкрай небажано. Коньяк має лише короткочасний ефект і викликає швидке звикання, причому кожен раз для усунення симптоматики гіпотонії організм буде вимагати збільшення дози спиртного, що загрожує новими проблемами.

Важливо

Якщо тиск впав незначно – до 110 на 70 мм рт. стовпа при нормі 120 на 80, це вважається варіантом норми. При зниженні тиску більш ніж на 20% від нормальних індивідуальних показників гіпотонія може завдати шкоди здоров’ю. З віком гіпотоніки частіше за інших схильні відчувати скачки тиску і напади гіпертонічної хвороби. Недарма лікарі кажуть, що непролікований гіпотонік – це майбутній гіпертонік.

Перевір себе

У жінок гіпотонія зустрічається приблизно в п’ять разів частіше, ніж у чоловіків. Як правило, у віці від двадцяти до сорока років. До основних ознак гіпотонії відносяться:

прискорений пульс при підвищенні фізичних навантажень;

підвищена чутливість до холоду та спеки;

збої менструального циклу (у жінок), зниження потенції у чоловіків;

низька працездатність, сонливість, схильність до заколисування;

погіршення пам’яті, пітливість стоп і долонь, порушення терморегуляції;

потемніння в очах і/або миготіння «мушок» перед очима;

больові відчуття в області серця, розлади травлення.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*