Деякі чудові та дивовижні речі, які трапляються з тілом, коли ви споживаєте буряк

Протягом останніх кількох років буряки впевнено завоювали своє заслужене місце в здоровому раціоні.

Важко знайти овоч, що складе конкуренцію буряку

Протягом останніх кількох років буряки впевнено завоювали своє заслужене місце в здоровому раціоні. Ці овочі не лише наповнені важливими поживними речовинами, такими як вітаміни групи В, залізо, марганець, мідь, магній і калій, ці рубінові плоди також є невичерпним джерелом речовин, що стимулюють здоров’я, які важко знайти в таких кількостях в інших продуктах. Ось деякі чудові та дивовижні речі, які трапляються з тілом, коли ви споживаєте буряки.

Покращується артеріальний тиск

Буряк багатий на нітрати, які організм перетворює на оксид азоту – сполуку, яка розслаблює і розширює кровоносні судини, перетворюючи їх у магістралі для поживних речовин і збагаченої киснем крові. Це значно покращує кровообіг і, знижує артеріальний тиск. У невеличкому дослідженні, проведеному в 2012 році, було встановлено, що 13 чоловік, які випивали лише один стакан бурякового соку, тимчасово знизили систолічний тиск в середньому на 4-5 одиниць. Ще одне дослідження, яке було опубліковано в 2008 році, виявило, що люди, які пили сік з буряка, мали тиск менший на 10 одиниць через три години після вживання соку.

Зменшується ризик серцевих захворювань

Буряки не лише мають позитивний вплив на артеріальний тиск. Вони також містять багато рослинного алкалоїду, який ще називають бетаїном, а також фолатом вітаміну В, які разом забезпечують зниження рівня гомоцистеїну в крові, що при високому рівні підвищує ризик артеріального ураження та серцевих захворювань.

Покращується витривалість організму

Сеча спортсменів часто має червонувате забарвлення – це тому, що вони включають багато буряків в щоденний раціон. Чому? Дослідження показали, що нітрати підвищують витривалість організму. В одному дослідженні, велосипедисти, які пили буряковий сік, могли крутити педалі на 15% часу довше, ніж звичайно. Достатньо 3-5 буряків на день, щоб ваш організм міг справитися з високим навантаженням.

Ваш мозок працюватиме краще

Оксид азоту розслаблює і розширює ваші кровоносні судини, що, у свою чергу, збільшує кровоплин до мозку і призводить до кращої роботи мозку. Це особливо важливо, коли ми старіємо, оскільки дослідження показують, що наша здатність генерувати оксид азоту зменшується з віком, разом із енергетичним метаболізмом та нейронною активністю. У одному невеликому дослідженні в 2010 році 14 чоловіків та жінок старшого віку (в середньому 74 років) були на дієті з високим вмістом нітратів, включаючи буряковий сік. Як результат у цих людей було помічено збільшення фокусу, організації, уваги до деталей.

Ви допоможете роботі печінки

Ваша печінка робить важку роботу – очищення крові та “детоксикації” вашого тіла. Ви можете полегшити навантаження печінки щоденною порцією буряків. Дослідження показують, що бетаїн, амінокислота, знайдена в буряках (а також в шпинаті і кіноа) запобігає і зменшує накопичення жиру в печінці. У людей з діабетом бетаїн покращує функцію печінки, трохи знижує рівень холестерину і зменшує розмір печінки.

Буряк допоможе в боротьбі з хронічними захворюваннями

Буряк також багатий на беталамини, клас потужних антиоксидантів та протизапальних речовин, які борються з вільними радикалами та запаленнями, пов’язаними з хронічними захворюваннями, такими як хвороби серця, ожиріння та навіть рак. Говорячи про рак, дослідження вказують на те, що бетацианін, пігмент, який дає буряку бордового забарвлення, може захистити від загальних канцерогенів; він також показав хороші результати у боротьбі з лабораторними клітинами раку молочної залози.

Налагодиться робота кишківника

Одним із способів подолати нерегулярну роботу кишківника та позбутися закрепу – це споживання буряків. Одна чашка буряка містить близько 4 грамів харчових волокон, нерозчинної клітковини, що допомагає знизити ризик закрепів, геморою та дивертикуліту. Бетаїн, знайдений в буряках, покращує травлення. Просто візьміть до уваги, що у вас може виникнути забарвлення сечі та стільця у червонуватий колір після вживання буряків, але це не є шкідливим…

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*