9 ознак того, що в організмі занадто багато солі. Перевіряємо в домашніх умовах

У сучасному світі людина вживає близько 10-15 г солі в день, при тому що добова норма становить всього 5-6 г . Мається на увазі не тільки ту кількість, яку ми додаємо в страви, вона також міститься в інших продуктах. Приблизно на 40% вона складається з натрію . У великих кількостях цей елемент шкідливий для організму.

Погіршує ситуацію малорухливий спосіб життя і недостатнє вживання питної води: зайві речовини відкладаються в м’язах, суглобах і судинах. Надлишок солі впливає і на внутрішній стан систем і органів, і на зовнішній вигляд людини, і на її самопочуття. Тому важливо це знати:

Ознаки того, що організм перенасичений сіллю

  1. Постійне відчуття спрагиОчевидна ознака: при надлишку солей з’являється нестача рідини, і організм таким чином намагається розбавити концентрований сольовий розчин.9 ознак того, що в організмі занадто багато солі. Перевіряємо в домашніх умовах9 ознак того, що в організмі занадто багато солі. Перевіряємо в домашніх умовах 
  2. Набряклість обличчя і кінцівокЧим більше солі в організмі, тим більше рідини він повинен в собі накопичити для підтримки балансу. А затримання рідини в клітинах призводить до набряків.
  3. “Великий живіт”Затримання рідини теж викликає здуття живота. Крім цього, надлишок солі розтягує м’язові волокна, послаблює і руйнує їх, таким чином впливаючи на їх скорочення.
  4. Головні болі і запамороченняТакі симптоми, поряд з болем або відчуттям дискомфорту в суглобах, пов’язані з тим, що сіль активно взаємодіє з водою, вбираючи її. Це призводить до збільшення кровоносних судин – однієї з причин частих головних болів.9 ознак того, що в організмі занадто багато солі. Перевіряємо в домашніх умовах9 ознак того, що в організмі занадто багато солі. Перевіряємо в домашніх умовах 
  5. Прискорений пульс і підвищений тискЧерез загустіння крові з’являється хронічна гіпертонія і підвищується пульс. Це дає сильне навантаження на серце, через це можуть розвиватися аритмія, тахікардія, а також підвищується ризик інсульту.

6. Їжа здається вам прісної

У людини, яка постійно досолює страви, напевно сформувалася залежність від солі, і її організм перенасичений. Смакові рецептори змінюються разом з кількістю споживаного продукту. Іншими словами: чим більше солі з’їдаєте, тим більше хочеться.

7. Вага не знижується

Якщо ви перепробували багато дієт, а зайву вагу скинути так і не вдається, переглянете свій раціон. Крім виключення шкідливих продуктів, прослідкуйте, вкладаєтеся ви в добову норму споживання солі. Вага часто не знижується через те, що вона накопичується в клітинах організму. Крім того, надмірне споживання солі призводить до синтезу і збільшення концентрації фруктози в печінці, що в свою чергу є причиною ожиріння.

8. Рідкісні позиви в туалет

Якщо ви спостерігаєте у себе малу кількість сечі темно-жовтого кольору з явним запахом аміаку і систематичні запори, це теж може свідчити про надлишок солі. Страждають нирки – природні фільтри організму. Адже вони повинні працювати в кілька разів більше, щоб відфільтрувати назад якомога більше води, виділити відкладення зайвої солі і отруйного аміаку.

9. Алергічні висипу по тілу

Алергія на сіль виражається у вигляді висипки на шкірі в області обличчя, шиї, рук, спини і живота, рідше – в районі колін. Ризик виникнення алергічної реакції збільшується у людей з ослабленою імунною системою.

Відмовлятися від солі повністю не варто. Корисні мікроелементи, які містяться в ній, відповідають за ряд важливих процесів в організмі. Просто зверніть увагу на кількість солі в своєму раціоні і відрегулюйте його. Організму досить близько однієї чайної ложки в день. Це може бути звичайна кухонна, йодована або морська сіль, але без шкідливих домішок. Будьте здорові!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*