Без зігрівання печінки не можна вилікувати жодної хронічної хвороби. Якщо хочете довго жити і бути здоровими – регулярно грійте печінку!

Здавна люди шанували печінку і вважали, що вона є не тільки центром душі, але і найважливішим органом в нашому тілі. Печінка не настільки романтична, як серце, і не настільки глибока і таємнича, як мозок. Однак вона має багато прав на унікальність: вона — господар хімії нашого тіла, а також керівник складу пального та служби запасу, господар будинку і центр контролю над отрутами.

Печінка — найбільша залоза в організмі людини, вага її коливається від 1,5 до 2 кг. За своєю будовою вона — складно розгалужена трубчаста залоза, вивідними протоками якої є жовчні протоки. Морфофункціональною одиницею печінки є клітина печінки. Вона має форму призми, розмір її в поперечному розрізі — від 1,0 до 2,5 мм. Між клітинами є невелика кількість сполучної тканини, в якій розташовуються міждолькові протоки (жовчні), артерії та вени. Зазвичай міждолькова артерія, вена і жовчна протока прилягають, утворюючи печінкову тріаду.

Печінка — ваша лінія оборони проти хвороб!

У печінки дуже розвинена венозна система. Вона поділяється на ворітну вену і систему печінкових вен. Своєрідність ворітної вени полягає в тому, що вона починається і закінчується величезною масою розгалужених (як дельта річки) капілярів. Якщо печінкова артерія постачає кров, багату киснем, для живлення печінкової тканини, то ворітна вена збирає кров з усього шлунково-кишкового тракту і селезінки і є основною судиною, що визначає функцію печінки.

Через печінку за хвилину проходить в середньому 1,5 л крові, з них 1,2 л (80%) – через зворотну вену і 0,3 л (20%) – через печінкову артерію. Печінка являє собою ніби цитоплазматичну трубку з величезною всмоктувальною поверхнею.

Обсяг крові, що циркулює в печінці протягом години і протікає через ворітну вену, дорівнює приблизно 100 літрів. Тому, якщо ви кладете грілку на область печінки на годину, ви зігріваєте 100 літрів крові. А підйом температури тільки на один градус підвищує бактерицидність (здатність крові вбивати мікроби) крові в 10 разів. Тому, якщо хочете довго жити і бути здоровими — регулярно грійте печінку! Особливо це важливо під час епідемій.

Без зігрівання печінки не можна вилікувати жодної хронічної хвороби.

Кров, яка надходить у ворітну вену з різних відділів черевної порожнини, не змішується з іншого кров’ю повністю, а тільки частково, а іде окремим потоком. З цього випливає, що в різні частини печінкової тканини надходить кров переважно з різних черевних відділів. Так, селезінкова кров надходить більше в ліву частку печінки, а з товстого кишківника — в праву. (Це підтверджує правильність народних способів очищення печінки: «Однією-двома чистками печінку не очистити, потрібно не менше 5-6 очищень з періодами відпочинку для печінки протягом 2-3 тижнів»).

Іншою особливістю печінкового кровотоку є більш повільний притік крові через печінкові судини у порівнянні з іншими органами. А ось тиск у ворітній вені, в порівнянні з венами інших областей, відрізняється більшою силою — від 7 до 14 мм рт. ст. Що з цього випливає, який висновок?

Наше сучасне неправильне харчування робить нашу кров більш кислою, це призводить до утворення невластивої для печінки кислої, високоагресивної жовчі! Кров, яка не має ​​натуральних органічних мінералів, вітамінів та інших елементів, плюс наш малорухливий спосіб життя, плюс агресивна жовч, призводять до руйнування жовчовидільної системи, в якій дискінезія проток — далеко не найбільша біда. Тому ця проблема має такі наслідки: в першу чергу, зростає опір в жовчовивідних протоках до 750-800 мм рт. ст. Під таким тиском може статися закидання концентрованої, агресивної жовчі через загальні протоки в підшлункову залозу, що дуже швидко призводить до її руйнування, особливо — острівців Лангерганса, що виробляють інсулін: вони ж складають лише 2-3% загальної маси підшлункової залози — і тоді починається діабет!

Далі, при наявному опорі в жовчовивідних протоках, концентрація жовчі зростає іноді у 20 і більше разів. Це призводить до випадання в осад речовин, що знаходяться в жовчі в надлишку. Першим починає кристалізуватися холестерин, потім — білірубін разом з продуктами його окислення, солі, вапна і т. д. Ось вам і знамениті камінчики! Але разом з камінчиками в печінкових протоках відкладається аморфна білірубіно-кальцієва маса, схожа на згустки. У жовчному міхурі та протоках може перебувати жовтувато-білий пісок, кашкоподібна маса. Печінку, як м’яч, зсередини розпирають жовчні тромби — як мазутоподібні, так і тверді. При цьому сильно ущільнюються всі навколишні тканини. Все це ускладнює артеріальний потік крові і особливо — кровотік по ворітній вені.

Ось і ще одна біда — портальна гіпертонія. Однією з найперших причин утворення жовчних тромбів в жовчних протоках є білкова, жирова інфільтрація печінки. Білково-жирові маси, відкладаючись в печінці, розсовують печінкові клітини, здавлюють епітеліальні клітини, приводячи їх до атрофії, починається перебудова структури печінки.

Коли відстані між печінковими клітинами і довкола ворітної вени закупорені, коли кровоносна і лімфатична протоки знаходяться в стані застою, непроточності, цироз виникає без попереднього впровадження вірусів!

Печінкова лімфа містить більше білкових молекул, ніж лімфа інших органів. Так зване серозне запалення може бути викликане закупоренням лімфатичного потоку в печінці. Закупорка лімфатичних шляхів капсули печінки провокує хворобливі зміни, зупиняє рух рідин черевної порожнини.

Асцит, скупчення газів в товстій кишці, відтісняючи печінку до грудної клітки, стискає нижню порожнисту вену, звужує лімфатичні шляхи в черевній області і скорочує лімфопотік в печінці. Утворення лімфи в печінці проходить досить інтенсивно, оскільки від 1/3 до 1/2 всієї лімфи тіла виходить з цього унікального органу.

Лімфа — винуватиця захворювань щитовидки! Тепер хочемо звернути вашу увагу, на те, що потік крові в самій печінці сильно змінюється від присмоктувальних рухів грудної клітки і особливо — від руху діафрагми. В здоровому організмі діафрагма робить 18 коливань за хвилину. Вона переміщується на 2 см вгору і на 2 см вниз. В середньому амплітуда рухів діафрагми становить 4 см. 18 коливань на хвилину – 1000 на годину, 24000 на добу! Тепер подумайте про роботу, яку виконує цей м’яз, найпотужніший в нашому тілі, і про значну площу тіла, яка опускається, як досконалий насос і стискає печінку, селезінку, кишківник.

Діафрагма — це «друге венозне серце»

Стискаючи всі кровоносні й лімфатичні судини живота, діафрагма спорожнює венозну систему і проштовхує кров вперед — до грудної клітки. Діафрагма — це «друге венозне серце»! На жаль, якщо чоловік замість цього серця має «бочку з пивом», через яку він пів життя не бачить всього того, що знаходиться нижче живота, то частіше страждає і закрепами, і камінням в жовчному міхурі, які не зовсім характерні для чоловіків, і захворюваннями щитовидки, які куди рідше бувають у чоловіків, ніж у жінок, у нього частіше виникають захворювання простати, ракові захворювання.

Відсутність у жінок діафрагмального дихання сильно сприяє венозному застою і є однією з основних причин захворювань на жовчнокам’яну хворобу, закрепів, тромбофлебіту, захворювань щитоподібної залози та інших захворювань, пов’язаних з венозним застоєм, аж до ракових захворювань — особливо грудей і статевої сфери!

У холодну пору року печінка і селезінка утримують від 30 до 50% загального об’єму циркулюючої крові!

Наслідки венозного застою:

  • Значне збільшення вуглекислоти у венозній крові.
  • Збільшення об’єму венозної крові і скорочення об’єму артеріальної крові.
  • Скорочення кількості кисню в клітинах, в тканинах, у всіх органах і збільшення об’єму вуглекислоти в усьому організмі.

Увага! Гіпоксемія та інтоксикація! Вони — причина основних важких захворювань, в тому числі ендокринних, і в першу чергу — щитоподібної залози!

Такі захворювання, як вся серія серцево-судинних захворювань, неврити і невралгії, астма, базедова хвороба (тиреотоксикоз), епілепсія, глаукома, катаракта та інші — розвиваються і без будь-якого мікробного втручання.

І пам’ятайте: кожен венозний застій відкриває широкі ворота інфекції!

Ось вам несподіваний зв’язок: печінка — діафрагмальне дихання — венозний застій — захворювання щитоподібної залози (не враховуючи інших, не менш складних)!

Як організувати заходи щодо боротьби з венозним застоєм?

Зігрівання області печінки зменшує венозний застій в печінці і у всіх тканинах, зрошуваних ворітною веною.

У разі цирозу печінки треба дотримуватися фруктово-овочевої дієти, кожні два місяці ставити п’явки на область печінки.

Гарячі обгортання грудної клітки зменшують або знімають венозний застій в легенях. Гамма гіпертермічних ванн (що не перевищують 42 °C) є дієвим засобом для профілактики загального і місцевого венозного застою.

Гіпертонія портальної вени змушує частину крові, що не пройшла через печінку по ворітній вені, йти в обхід (по так званому колатеральному кровообігу). Виникає застійне збільшення селезінки. Застій у венозній системі підшлункової залози призводить до дистрофічних змін в ній і до порушення її функції, аж до діабету.

Застій у венах шлунку і кишківника порушує секреторні та всмоктувальні властивості цих органів, наслідок — порушується засвоєння їжі, розвивається нетравлення.

Саме гіпертонія ворітної вени є причиною утворення міом, кіст, геморою, рясних кровотеч у жінок, тромбофлебіту, загальної гіпертонії як такої, набряків та інших захворювань.

Печінка — дуже терпеливий універсальний орган. Попри те, вона здатна відновлювати свої загиблі клітини та регенерувати пошкоджені. Вона може функціонувати при наявності 1/5 частини і навіть менше, в разі раку, коли 90% печінки видалено, а через невеликий час після операції ця залоза виростає до своєї колишньої величини.

Тобто, печінка потенційно безсмертна. Попри це, постійне зловживання шкідливим харчуванням, напоями, шкідлвивми ліками зношують її вже в молодому віці.

Дбайте про свою печінку та будьте здорові!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*