Бадьорість на весь день без кави: чому варто пити цикорій

Цикорієм часто замінюють каву. І справді, він додає бадьорості та енергії на весь день. Але крім того, він має інші корисні властивості. Вважається, що цикорій благотворно впливає на роботу нервової системи.
Регулярне вживання цикорію може допомогти знизити рівень цукру в крові, а також нормалізувати обмінні процеси в організмі, що сприяє зниженню маси тіла.

Чим корисний цикорій для травлення

Цілющі властивості цикорію обумовлені корисними речовинами в його складі. Джерелом вітамінів, дубильних речовин і клітковини є корінь рослини родини айстрових. Є також салатний цикорій, його відрізняють більш м’ясисті коріння і стебла.

Розчинний концентрат отримують за допомогою екстракції – спочатку з обсмаженого сухого кореня варять міцну “настоянку”, а потім висушують її в спеціальних печах-субліматорах, отримуючи порошок, який ми купуємо в аптеках або звичайних магазинах.

Цикорій не містить кофеїну, але надає бадьорості завдяки вітамінам групи В. Він прекрасно засвоюється організмом і завдяки полісахариду інуліну, знижує цукор у крові та шкідливий холестерин. Інулін також сприяє зростанню корисних біфідобактерій в організмі і засвоєнню кальцію.

Цикорій позитивно впливає на нервову систему, даючи заряд енергії та сприяючи активізації розумових процесів.

Для людей з серцево-судинними захворюваннями цикорій є прекрасним замінником напоїв з кофеїном.

Протипоказаннями до вживання цикорію є проблеми з жовчним і гіперчутливість до рослини, що може викликати алергію.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*