Ріпа з медом та ісландський мох: лікар коментує народні методи лікування застуди, кашлю та грипу

Кожен пригадує, як в дитинстві бабуся чи мама, при перших ознаках застуди або грипу, примушували пити сік калини, цибулі або мед із маслом та молоком.

Ми зібрали чимало рецептів народних ліків від кашлю, нежитю та температури та запитали лікаря що вживати можна, а на що табу.

Сік цибулі і шоколад з горілкою

Рецептами народних засобів  у соцмережі Facebook діляться чимало користувачів.

– Якщо хтось в родині починав кашляти, моя бабуся завжди готувала напій із меду і соку ріпи або як її ще називають “чорна редька”. Її бабуся завжди вирощувала на городі саме для такого використання, адже більше у жодному вигляді ми її не їли. У ріпі робили заглибину, вирізаючи усю середину. Тож вона більше нагадувала глибоку мисочку. Верхівку ріпи теж залишали. То була кришка. У цю ємність ставили дві-три ложки меду та давали настоюватись. Далі сироп давали пити по одній столовій ложці два рази на день, – пише п. Ольга.

– Від кашлю: листки алоє(з рослини,якій не менше 3 років і якщо є можливість завернути листки у папір і в холодильник на 3 дня) перемолоти; лимон перемолоти(з шкіркою); мед. Скільки ложок вийшло меленого алоє,стільки ж ложок меленого лимону і меду-перемішати,зберігати в холодильнику. Дорослим по 2-3 ст. ложки, дітям по 2-3 чайні ложки(давала своїй дитині з 5 років) Рецепт від лікаря тубдиспансера – звернулась з двох місячним кашлем, – пише Наталія Дмитрів.

Чимало коментарів було про традиційний сік цибулі з цукром. Для того, щоб його приготувати потрібно почистити цибулину, порізати її на дрібні кубики додати ложку цукру та залишити на ніч.

– Мама завжди робила мені смачну шоколадку. Какао або розтоплений чорний шоколад, масло вершкове, мед і горілка. Це мені завжди допомагало. 1 ч. л. три рази на день. Шоколад, мав відхаркувальну дію, мед антисептичну, масло згладжувальну, а горілка зігріваючу, – пише Каріна Макарова.

“Горло лікую морозивом”

Також одна із тернополянок у відповідь на наше питання написала, що горло завжди лікує морозивом. Чи безпечно це читайте у коментарі сімейного лікаря, а зараз повернемось до інших народних методів лікування.

– Малий мав коклюш, то нам допоміг чай з ісландського моху він взагалі має дуже багато корисних властивостей, почитайте про нього. Тепер він завжди у моїй аптечці, – пише Анжеліка Давидова.

Лілія Осадча радить при грипі і грві лише багато пити: чаї, морси, узвар. – Полощимо горло, якщо болить, травами, особливо люблю шавлію. Носа промиваємо сольовим розчином. При кашлі те саме пиття, люблю чай з липи з медом і лимоном, – каже жінка.

Що кажуть лікарі?

Про те які засоби корисні, а що може нашкодити говоримо із заступницею головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги, сімейним лікарем Надією Боднар.

– Тут варто уточнити як вживати ці засоби. Не зашкодить все те, що використовуємо “з розумом”. Та ж сама цибуля має різну дію в залежності від того як її використовувати. Наприклад, ми знаємо, що люблять люди сік з цибулі закапувати у вуха, в ніс. Все це дуже небезпечно, адже можна отримати опіки. Але загалом їсти цибулю – це насправді корисно, – каже лікар. – Корисно також вживати мед, адже він має багато корисних властивостей. Проте, варто пам’ятати, що є люди,  в яких на мед можуть бути алергічні реакції, мед не можна вживати при певних захворюваннях шлунка та деяких інших захворюваннях.  Часто медики рекомендують при застудних та вірусних захворюваннях багато пити. Але чому?

– Пити багато потрібно не лише при проявах хвороби тієї чи іншої. Багато пити потрібно завжди, особливо чистої води, – каже Надія Боднар.  Запитали ми й про те чи можна горло лікувати морозивом.

– Цей засіб має підгрунтя, але просто так лікувати горло морозивом не варто, адже можна зробити собі дуже велику шкоду, – відповідає лікарка. – Лікування холодом – такий метод у медицині є, але завжди варто такі методи лікування застосовувати виключно під керівництвом лікаря.

Коли самолікування а коли – до лікаря? 

Надія Боднар каже, що до лікарів за порадою потрібно звертатись при найперших проявах захворювань. Тому, що є такі хвороби, які потребують лікування вже при перших проявах.

– Порадитись з сімейним лікарем потрібно вже при перших ознаках захворювань. – продовжує медик. Тим більше консультації зараз доступні в онлайн-режимі без необхідності відвідувати медзаклади. При укладанні декларації кожен пацієнт мав обговорити зі своїм сімейним лікарем процес комунікації. Його і потрібно дотримуватись.

Також лікарка радить безумовно дотримуватись рекомендацій лікарів щодо вживання традиційних медичних засобів, а не заміняти їх народними.

  А ви лікуєтесь народними засобами? Які рецепти знаєте? Пишіть відповідь у коментарях.   

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*