Пульмонолог: більшість людей дихає неправильно і живе з дефіцитом кисню

Як розпізнати неправильне дихання

На жаль, більшість з нас дихає неправильно. Хочете дізнатися, як дихаєте ви? Прослідкуйте за собою. При вдиху ваші плечі піднімаються вгору, тіло розтягується вертикально, а при видиху знову опускається? Такий тип дихання називається «вертикальний», і він неправильний.
Справа в тому, що ви не робите повний вдих, коли дихайте вертикально. При такому вигляді дихання використовується верхня частина легенів. Це найменша частина цього органу. Якщо ви задієте тільки її, ваш організм не отримає необхідну кількість кисню.

Пульмонолог: більшість людей дихає неправильно і живе з дефіцитом кисню
Пульмонолог: більшість людей дихає неправильно і живе з дефіцитом кисню

Це не єдиний мінус вертикального дихання. Ви до того ж можете повністю видихнути повітря з легенів. Виходить, позбавляєте себе можливості вдихати свіжий кисень. Можливо, вам знайоме відчуття, ніби ви не можете глибоко вдихнути? Це повітряний голод, викликаний вертикальним диханням. Він може привести до серйозних захворювань.
Ні-ні, вертикальне дихання – це не завжди погано. Наприклад, коли ви схвильовані або займаєтеся спортом, вертикальне дихання виручить вас. Воно швидко доставить в кров необхідний кисень. Але такий тип дихання зовсім не підходить для спокійної обстановки.

Чому люди дихають неправильно

Здається дивним, що організм людини помилився. Адже це точний механізм, який не став би робити те, що шкодить. Навіщо йому дихати вертикально, коли ви відпочиваєте або працюєте?

Стрес

Навчання, робота, хамовита продавчиня в магазині, батьківський чат в Вайбері, погана поведінка дітей, пандемія, іпотека та кредити. Думаю, в цьому реченні кожен побачив частину свого звичайного дня. Напевно, тільки йоги, монахи і філософи можуть собі дозволити ставитися спокійно до того, що відбувається навколо. Наш організм сприймає ці речі як міні-загрози. Ось і реагує відповідно – включає вертикальне дихання.

Постава

Зараз мало людей можуть похвалитися відсутністю проблем зі спиною. На жаль, від поганої постави не застрахований ніхто. Провести паралель між викривленим хребтом і неправильним диханням дуже просто. Будьте уважні до своєї спини, спіть на якісних матрацах і тримайте спину рівно!

Ожиріння

Зайві жирові відкладення можуть тиснути на грудну стінку і діафрагму. Це буде заважати нижній частині легенів вдихнути необхідну кількість повітря. Організм відреагує миттєво – перемкне дихання на вертикальне.

Незручний одяг

Так, краса вимагає жертв, але не таких серйозних. Безперечно, компресійні шорти, коригуюча білизна або вузькі штани підкреслять вашу фігуру, але можуть значно ускладнити процес дихання. Будьте обережні з вибором щоденного гардеробу.

Забруднене повітря

Ваш організм відчуває, коли повітря навколо занадто забруднене. Природно, він не буде дозволяти легким робити глибокі вдихи, щоб не допустити потрапляння великої кількості шкідливих речовин в кров.

Як правильно дихати

Як ви вже здогадалися, якщо вертикальний тип дихання неправильний, то горизонтальний – правильний. Дихати потрібно не грудьми і плечима, а м’язами діафрагми. Тобто, грудна частина повинна залишатися нерухомою, а ось живіт – рухатися.

Як правильно дихати
Як правильно дихати

Хочете зрозуміти, як виглядає правильне дихання? Існує проста вправа. Ляжте на підлогу і покладіть на живіт декілька книг. Вдихайте і видихайте саме животом. Ви повинні бачити, як книги то піднімаються, то опускаються. Тим, хто звик до вертикального дихання, може бути важко спочатку.

Після того, як ви звикнете дихати животом, встаньте і зробіть вдих. Нагадую: плечі і груди повинні залишатися нерухомими. Уважно стежте не тільки за вдихом, а й за видихом. Більшість робить помилку саме в останньому. Правильне дихання – це просто, якщо постаратися.

Здавалося б, що такого в тому, що ви дихаєте вертикально? Навіщо переучуватися? На жаль, стрес і вертикальне дихання взаємопов’язані: одне викликає інше. Виходить, не тільки стрес провокує вертикальне дихання, але і навпаки. До того ж знижуються концентрація і увага, з’являється швидка втома, болі в голові і шиї, проблеми з травною системою . Щоб переконатися в правильності горизонтального дихання , потрібно тільки спробувати!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*