Лікуватися пагонами чорниці можна цілий рік! Для чого сушити листя чорниці на зиму

ЗАГОТІВЛЯ СИРОВИНИ

Листя чорниці збирають у пору цвітіння, тобто в травні або червні. Його акуратно обривають з пагонів і гілок, рубати рослину не потрібно. Розстеляють листя тонким шаром у сухому, захищеному від сонця місці або приміщенні. Готовність сировини визначається за ламкістю і легкістю листя. Зберігають у темному сухому приміщенні. Корисні властивості зберігаються протягом 2-х років.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Корисні властивості чорниці зосереджені в плодах і листі. Виявлено фітонцидну дію рослини відносно стафілококів, дизентерійної палички, збудників черевного тифу і дифтерії.

Листя чорниці чинить судинорозширювальну, в’яжучу, кровотвірну, протизапальну, кардіотонічну, сечогінну, жовчогінну дію. Чорниця є протипроносним, кровоспинним, загальнозміцнювальним засобом. Допомагає при нічному нетриманні сечі та закрепі, активізує діяльність кишківника. Поліпшує кровопостачання сітківки очей.

У результаті експериментів виявлено також протипухлинну властивість листя чорниці.

Корисні властивості чорниці найчастіше використовуються при діабеті. При легких формах захворювання чорниця застосовується як один з основних лікарських засобів завдяки вмісту глікозиду неоміртиліну, що знижує рівень цукру в крові.

Чорниця показана при шлунково-кишкових захворюваннях, катарі шлунка зі зниженою кислотністю. Використовується при затяжному проносі. Офтальмологи рекомендують її вживання для профілактики і поліпшення зору.

Листя і ягоди чорниці є перевіреним імуностимулювальним, вітамінним, загальнозміцнювальним і тонізувальним засобом.

ЯК ЛІКУВАТИСЯ ЧОРНИЦЕЮ

Звичайно ж, у сезон потрібно вживати свіжі ягоди. На зиму їх можна заготовити різними способами. Найкраще заморозити (цілими або перетерти з цукром) або висушити. Якщо зварити джем або варення, велика частина вітамінів зруйнується. Тобто, вживати таким способом чорницю для зору не варто, а от користь для системи шлунково-кишкового тракту зберігається.

Лікуватися пагонами чорниці можна цілий рік. Для цього достатньо придбати якісну сировину в аптеці. Важливо, щоб вона була з екологічно безпечної зони. З пагонів роблять настої. Пропорції залежать від захворювання і способу застосування (усередину, зовнішньо, для полоскання). З цього приводу потрібно порадитися з лікарем.

Беруть від 1 ч. л. до 2 ст. л. сухих пагонів на 200 мл води. Настоюють 45 хвилин. П’ють по третині склянки від 3 разів на день.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*