Перевірте себе! Лікарі назвали 7 аналізів, які потрібно здавати ЩОРОКУ

ЯКІ АНАЛІЗИ НЕОБХІДНО ЗДАВАТИ ЩОРОКУ?

Своєчасно діагностоване захворювання, як відомо, лікується набагато простіше. Важливо стежити за своїм здоров’ям, щоб уберегтися від проблем. Лікарі називають сім аналізів, які потрібно здавати систематично.

1. Аналіз крові на цукор

Високі показники цукру (глюкози) в крові сигналізують про те, що або організм не виробляє в необхідному обсязі інсулін – гормон, який транспортує цукор в клітини для отримання енергії, або не використовує інсулін за призначенням. Підвищений цукор може свідчити про діабет.
При гіпертонії важливо перевіряти цукор в крові натще один раз на рік.

2. Ліпідна панель

Аналіз покаже вміст холестерину і тригліцеридів, що дасть уявлення про ризик розвитку кардіологічних недуг. Таке тестування важливо проходити один раз на рік.

3. Аналіз, гормон (ТТГ) і тест Т4

Щитовидна залоза виробляє гормони, що відповідають за обмін речовин. Жінки більше схильні до гіпотиреозу (дефіцит активності щитовидки) або гіпертиреоз (гіперактивність щитовидки). Аналізи покажуть вміст гормонів, щоб зрозуміти, як функціонує щитовидна залоза.
Симптомами збоїв роботи щитовидки є: стомлюваність, посилений апетит, слабкість м’язів, ламкість нігтів і волосся, проблеми з вагою.

4. Аналіз крові на вітамін D

Вітамін D необхідний для міцності кісткової тканини та інших функцій організму. Особливо від його нестачі потерпають люди похилого віку.

5. Аналіз на залізо, магній, вітамін В12

Важливо контролювати вміст цих речовин, так як вони необхідні для нормальної роботи організму.

6. Біохімічний аналіз крові

Даний аналіз містить в собі цілий ряд показників: стан електролітів і гідратації, робота нирок, печінки і клітин крові. Ці показники необхідно моніторити при гострій або хронічній інфекції, недокрів’ї, проблемах зі згортанням.

7. Маркери запалення: С-реактивний білок і гомоцистеїн

Ступінь запалення в організмі покаже С-реактивний білок. І навіть незначне його підвищення пов’язане з кардіологічною патологією або депресією. Високий рівень може свідчити про фізичну травму, емоційний стрес, алергії, інтоксикації.

Підвищений показник амінокислоти гомоцистеїну свідчить про ймовірність інсульту та інших кардіо-судинних патологій, а також про здатність виводити токсини з організму.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*