7 головних вітамінів, які будуть тримати тіло в ідеальному стані

Вітаміни – це органічні сполуки, які виконують різні функції, але всі вони працюють в зв’язці. Дефіцит деяких вітамінів може привести до різних захворювань.

Важливо щодня отримувати необхідні їм вітаміни з натуральних, поживних продуктів.

Вітамін А

Вітамін, А присутній в продуктах тваринного походження (печінка, масло та яйця) у формі ретинолу, а в рослинній їжі (моркві, гарбузі, шпинаті та капусті) — в формі каротиноїдів.

Вітамін В6

Цілісне зерно, фундук, волоські горіхи, червоний перець, сардини і скумбрія є багатими джерелами вітаміну В6. Також він міститься в фруктових соках і сухофруктах.

Вітамін В12

Цей вітамін присутній тільки в продуктах тваринного походження. Його відносно високі рівні в молоці та молочних продуктах, а також яйцях, рибі, морепродуктах і м’ясі птиці.

Вітамін С

Найкращими джерелами вітаміну С є різні види овочів і фруктів, а також фруктові соки та смузі. У соці обліпихи, перцю, чорної смородини і петрушки особливо високий вміст. Але цитрусові, картопля, капуста, шпинат і помідори теж забезпечують його недостачу.

Вітамін D

На відміну від інших вітамінів, є лише небагато продуктів, які постачають вітамін D. Жирна риба, така як лосось, оселедець і скумбрія, містять його найбільше. Також він присутній в печінці, яєчному жовтку і деяких їстівних грибах.

Вітамін Е

Цей вітамін міститься в рослинній олії, наприклад, оливковій або зародків пшениці. Також його багато в ягодах і горіхах (арахіс, мигдаль і фундук).

Вітамін К

Зелені овочі, такі як шпинат і броколі, містять відносно високий рівень вітаміну К. Іншими гарними джерелами є молоко і молочні продукти, а також пісне м’ясо, яйця та зернові продукти.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*