Сусідка (медсестра) навчила мене, як виміряти тиск без тонометра! Неймовірно точний метод

ЯК ВИМІРЯТИ ТИСК БЕЗ ТОНОМЕТРА

Про важливість вимірювання артеріального тиску і систематичного контролю його динаміки говориться дуже багато. І людина, яка періодично стикається зі стрибками тиску, повністю розуміє необхідність покупки гарного тонометра. Однак бувають випадки, коли раптово з’являється необхідність виміряти тиск, а тонометра під рукою не виявилося. І тоді в хід йдуть альтернативні способи визначення тиску.

НАРОДНІ МЕТОДИ ВИМІРЮВАННЯ ТИСКУ

Часто артеріальний тиск намагаються дізнатися за ударами серця, а точніше за їх кількістю за хвилину. Для цього необхідно знайти у себе пульс (наприклад, на зап’ясті, в районі сонної або скроневої артерії) і порахувати, скільки ударів серця доводиться на одну хвилину. Засікати час потрібно за допомогою секундоміра, а отримані результати порівняти з прийнятою нормою. У спокійному стані у здорової людини нормальним прийнято вважати пульс в діапазоні від 60 до 80 ударів у хвилину. Якщо отримані результати значно вище цієї норми, є ймовірність, що артеріальний тиск теж підвищений. І відповідно низький пульс може говорити про зниження тиску. Безумовно, таке визначення тиску дуже приблизне, і ні про які точні цифри і мови бути не може. І тим більше, занадто часте або рідке серцебиття не повинно бути приводом для приймання ліків, які впливають на артеріальний тиск.

Є і складніший спосіб виміряти тиск без тонометра – вимірювання за допомогою маятника. Маятником може служити будь-який підручний предмет, який підійде в якості вантажу (скріпка, шпилька, металевий ґудзик), і звичайна нитка. «Вантаж» кріплять до одного кінця нитки, а другий беруть у вільну руку. Ту руку, на якій буде проводитися вимірювання, укладають на стіл і згинають у лікті. У ліктьовий згин потрібно покласти лінійку тією стороною, де починається шкала. А далі маятник потрібно плавно переміщати уздовж руки, максимально близько від неї, але при цьому не торкаючись. Через якийсь час маятник почне погойдуватися, здійснюючи рухи перпендикулярно лінійці. Відзначте на лінійці місце, на якому почалися ці похитування – значення на шкалі буде вашим верхнім (систолічним) тиском. Наприклад, якщо маятник хитнувся на позначці 14 см – верхній тиск буде 140 мм рт.ст.

Далі потрібно зробити те ж саме, тільки лінійка поміщається початком шкали на зап’ясті. Маятник при цьому пересувається в бік ліктьового згину. Відмітка на лінійці, де маятник почне погойдуватися, буде дорівнювати вашому нижньому (діастолічному) тиску.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*