Ви також думаєте, що кава шкодить здоров’ю? Ви будете вражені, коли дізнаєтеся правду!

Дивно, але факт: кава непогано поєднується з алкоголем. У тому сенсі, що вчені довели: любителі алкогольних напоїв, які регулярно вживають каву, меншою мірою ризикують дістати цироз печінки. Звичайно, для того щоб не захворіти, простіше кинути пити. Але з наукою не сперечаються.

Кофеїн знижує ризик раку шкіри. Лосьйони для тіла з вмістом кофеїну з кавових зерен і зеленого чаю запобігають утворенню злоякісних пухлин.

Посміхайтеся, випиваючи ранкову чашку кави. Вчені з’ясували, що одна-дві чашки кави на день підвищують настрій і загальне самопочуття. За це треба дякувати допаміну – речовині, яка, як вважають вчені, відповідає і за наше звикання до кавового напою. Але не захоплюйтеся! Те ж дослідження показало, що ті, хто випиває більше 2 чашок кави в день, ризикують дізнатися, що таке напади панічної атаки.

Дослідження, що тривало близько 30 років, підтвердило, що у тих, хто не любить пити каву, ризик захворіти хворобою Паркінсона набагато вищий, ніж у кавоманів.

Горезвісні антиоксиданти, про користь яких сурмлять всі дієтологи і прихильники правильного харчування, виявляється, у великій кількості містяться в каві. За статистикою, більшість американців отримує добову норму антиоксидантів саме з кави.

Незважаючи на те, що вживання кави істотно знижує ризик захворювання на діабет другого типу, самим діабетикам, які віддають перевагу каві, важче контролювати рівень цукру в крові.

Після виснажливих занять у спортзалі випийте чашечку кави – біль у м’язах як рукою зніме. Дослідження підтверджують, що кава істотно зменшує біль у м’язах і діє ефективніше за аспірин.

Розвінчаний і міф про те, що від кави порушується серцева діяльність. Ще одне дослідження підтвердило, що 4-5 чашок кави на день зроблять вас менш вразливим до різного роду серцево-судинних захворювань.

Тим, про кого кажуть, що у них “дівоча пам’ять”, теж не завадять кілька чашок кави на день: вчені стверджують, що кава покращує короткочасну пам’ять. Можливо, вся справа в стимулюючому ефекті, який кава надає організму.

Жінкам – любителькам кави не варто турбуватися за свою пам’ять у літньому віці. Всього три чашки на день – і жінки після 60 будуть менше страждати від втрати пам’яті і погіршення когнітивної функції.

Кофеїн не викликає гіпертонії. Здивовані? Однак не все так просто. Скажімо так: у тих, хто кави не п’є взагалі, після однієї-двох чашок тимчасово підвищується кров’яний тиск. А ось у тих, хто п’є каву постійно, нічого подібного не відбувається, ймовірно, через звикання.

Кава корисна для дітей: у 1999 році були офіційно схвалені кофеїнові ін’єкції, які прописують немовлятам для стимуляції дихання у разі його раптової зупинки.

За допомогою кави можна навіть уникнути візиту до стоматолога – головне, не кладіть у чашку цукор і молоко! Смажені кавові зерна мають деякі антибактеріальними властивостями, здатні знищувати Streptococcus mutans – бактерію, що є однією з причин утворення карієсу і дірок в зубах. До речі, ця властивість кави не має ніякого відношення до кофеїну, так що любителям кави без кофеїну нічого боятися.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*