Дівчина допомогла молодому хлопцю, який жeбракував на вокзалі. А через 15 років вона знову зустріла його в банку. І як тут не повірити у закон бумеранга

Дівчина допомогла молодому хлопцю, який жeбракував на вокзалі. А через 15 років вона знову зустріла його в банку. І як тут не повірити у закон бумеранга.

Вокзал. Вічна метушня і стукіт коліс. Місце зустрічей і розставань … Натовпи снують туди-сюди людей, яким немає ніякого діла один до одного. Кожен кудись поспішає, і нікого абсолютно не цікавить, що відбувається навколо. «Що ж це коїться. Молодий чоловік, і просить милостиню! За часів пішли!»- обурилася Вероніка.

Дівчина вже півтори години чекала спізнюється поїзд. Ні, вона нікого не зустрічала. Їй необхідно було забрати передачу. Батьки Вероніки, жили на Півдні, і раз місяць відправляли дочці фрукти і овочі з власного саду і городу.

Знічев’я, Вероніка стала спостерігати за жeбраком. «Цікаво, що ж таке мало статися в житті цієї людини, щоб він опустився до такого?» – міркувала вона. По виду начебто не aлкаш … Одягнений непогано, якщо не брати до уваги, що одяг був дуже брудним.

Таке враження, що хлопець впав в грязь. Нарешті під’їхав довгоочікуваний поїзд. Вероніка зітхнула з полегшенням. Взявши у провідника важку сумку з персиками, дівчина вирушила до виходу. Проходячи повз жeбрака, вона ще раз уважно подивилася на нього.

Чомусь, їй стало раптом шкода знедолену людину …

– Добрий день. Візьміть, це домашні, – дівчина простягнула хлопцеві два персика. Він підняв на неї очі. Від його погляду, у неї пробігли мурашки по шкірі. У жебрака були яскраво – блакитні очі. Його погляд, пронизував наскрізь. – Дякую! – хлопець посміхнувся якось невесело. Це і зрозуміло … чому тут радіти …

– У Вас усе нормально? – задала вона дурне питання.

– Як вам сказати … Не дуже. От якби я зміг поїхати додому, тоді було б все в порядку … – Ясно. Все як завжди! Гроші виманюють у чесних людей … – вимовила дівчина, і пішла геть. Хлопець нічого не відповів їй, тільки проводив її безпорадним поглядом.

Дійшовши до метро, Вероніка зупинилася. Перед очима стояв погляд жeбрака, щирий і втрачений. «Гаразд, чорт з ним! Не збіднію»- сама себе заспокоїла дівчина і повернула назад. – Куди вам брати квиток? Тільки врахуйте, здати його назад вам не вийде!

Я не піду звідси, поки не посаджу вас на поїзд! – строго промовила вона. Хлопець пожвавився і посміхнувся з вдячністю. Дізнавшись необхідні дані, дівчина залишила важку сумку в камері схову і відправилася в касу. На щастя, поїзд вирушав через сорок хвилин. Довго чекати не довелося.

Вероніка завбачливо купила хлопцеві в дорогу молока, пару булочок і води. – Ось ваш пакет з продуктами. А квиток я сама віддам провіднику!

– Я дуже вдячний вам! Скажіть мені свою адресу, я обов’язково вишлю гроші за квиток. Мене Саша звати, – представився жeбрак. – Вероніка. Вибачте, але адресу свою я не даю першому зустрічному. Не потрібно нічого повертати. Провідниця косо дивилася на дивного пасажира.

– Це мій друг. У нього трапилися деякі неприємності. Пригляньте за ним будь ласка, – дівчина дала провідниці сотню, від якої у жінки відразу ж пом’якшало серце.

– З ким не буває … Проходьте в вагон будь ласка! – ввічливо промовила вона. Вероніка з почуттям виконаного обов’язку пішла. Подивившись у вікно вагона, вона зустрілася поглядом з Олександром. «Спасибі» – прошепотів хлопець, і махнув рукою на прощання.

Минуло п’ятнадцять років. За цей час, Вероніка закінчила інститут і вийшла заміж за свого однокурсника. З Олексієм вони не погано жили. Працювали разом у солідній фірмі, взяли квартиру в кредит на двадцять п’ять років. Останнім часом, чоловік повністю охолов до жінки. А потім, і зовсім подав на розлучення. Квартиру, як справжній джентльмен залишив дружині.

– виплатити решту суми і станеш повноправною власницею житла, – сказав колишній чоловік на прощання.

Вероніка не знала тоді, яку свиню він їй підсунув. Через місяць з’ясувалося, що Олексій не оплачував кpедит останні два місяці. За цей час, набігла велика пеня і пристойний штраф. Боячись втpатити саму квартиру, жінка кинулася до свого шефа.

На жаль, справи фірми зараз були не на висоті, тому Семен Михайлович ввічливо відмовив Вероніці. – У вас єдиний вихід йти в банк. Поясніть там трапилося обставини, можливо, банк піде на зустріч, – порадив чоловік. У жінки не було іншого виходу.

Зібравши всі необхідні документи, Вероніка написала заяву на ім’я керівника і відправилася в банк. Просидівши дві години на черзі, жінці нарешті вдалося прорватися в кабінет керівництва. – Доброго дня! Прошу вас, допоможіть … – Вероніка запнулася на півслові. Перед нею сидів … Олександр.

Той самий жeбрак, якому вона купила квиток п’ятнадцять років тому … Вона відразу ж впізнала його по очах. – Вероніка? Правду кажуть, що шляхи Господні несповідимі … У вас неприємності? – промовив чоловік. – Дуже несподівано! Ніколи не подумала б …

– Я до цього дня вдячний вам, за ту допомогу. Ви навіть не уявляєте це почуття, коли повз тебе проходять тисячі людей, і нікому немає ніякого діла до тебе. Ти голодний, хочеш пити, спати … А на тебе дивляться, як на сміття … Знаєте, я недавно відкрив центр для людей, які потрапили в складну життєву ситуацію ..

– Дуже благородно. Ви маєте рацію, іноді бувають безвихідні ситуації, і допомоги не від кого чекати …

– До речі, ви з якого питання? – Ось, – жінка простягнула заяву і документи. Хвилин десять Олександр все уважно вивчав.

– Ну що ж. Я ваш боpжник … Звичайно, банк спише пеню і штрафи. До того ж, у вигляді великого виключення, вам змінять кредитний договір. Відтепер у вас буде безвідсоткова позика.

– Дуже вдячна! Ви мене врятували! – зраділа жінка. – Нічого незвичайного. Все по закону бумеранга … Колись ви врятували мене, а сьогодні я вас …

– До речі, я ще тоді зрозуміла, що ви не звичайний бpодяга. Що з вами сталося п’ятнадцять років тому? Якщо не секрет?

– Вероніка, а давайте повечеряємо сьогодні разом. Я вам все детально розповім про своє життя …

– Ну якщо розкажете, то я згодна! – посміхнулася жінка.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*