6 продуктів, які допоможуть заповнити запаси вітаміну D

6 продуктів, в яких достатньо вітаміну D, щоб заповнити необхідну норму без сонця.

Вугор

Вугор містить вітаміну D в вісім разів більше добової норми – 4,978 мг. Але перестаратися з ним теж небезпечно, так як від надлишку вітаміну D можуть бути негативні наслідки. Серед них збільшення рівня кальцію, що може привести до серйозних проблем з нирками, сильні судоми, нудота, підвищення тиску і інші. Крім вітаміну D вугор містить і омега-3. Це допоможе знизити рівень «поганого» холестерину і ризик появи раку.

Жирна риба

Фахівці з харчування кажуть, що для людини найбільш ефективним способом отримання достатньої кількості вітаміну D є вживання в їжу риб’ячого жиру і жирної риби, такої, як лосось (75% добової норми в 100 грамах), тунець (половина добової норми в 100 грамах) і сардина (0,508 мг в 100 грамах). Ці риби можуть похвалитися і солідною дозою омега-3, яка також приносить користь вашому мозку і серця. Риба також містить найбільше тваринного білка, що робить її відмінною заміною для тих, кому не до душі курка.

Яловича печінка

Яловича печінка – це справжній скарб! Вона недорога, сповнена білка, вітаміну D (0,053 мг в 100 грамах готової порції) і містить понад 100% щоденного рекомендованого обсягу необхідних вітамінів, таких як B12, A, і мідь.

Гриби шиїтаке

У свіжому вигляді відшукати їх буде важкувато, а в сухому – запросто. Тим більше вважається, що сушені шиїтаке навіть корисніше. Вміст вітаміну D в них – 0,163 мг в 50 грамах, вони підвищують імунітет і поліпшують стан серцево-судинної системи. З грибів шиїтаке готують супи і локшину в традиціях азіатської кухні.

Ряжанка і кефір

Молочні продукти також в списку. Ряжанка містить 1,3 мкг вітаміну, а кефір – 1,0 мкг. До того ж їх легко готувати – просто налити в стакан.

Курячі яйця

В яйці, зокрема в яєчному жовтку, міститься 0,042 мг вітаміну D. Також яйця мають в своєму складі вітамін А, який хороший для вашої імунної системи, холін – поживна речовина, необхідна для здоров’я мозку, і пігменти каротиноїди, які допомагають зберегти ваші очі здоровими. Але тут важливо не переборщити: максимум три яйця в день, так як в них багато холестерину. 

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*