Перегородки волоського горіха: користь і шкода, лікувальні властивості

Хімічний склад перегородок волоського горіха

Унікальні властивості перегородок волоських горіхів визначаються багатством їх хімічного складу. З мікроелементів в них присутній йод у високому вмісті. Завдяки йому перегородки волоського горіха мають темний коричневий відтінок і присмак гіркоти і відомі своїми унікальними корисними властивостями від хвороб щитовидної залози в традиційній і народній медицині.

Крім йоду, в перетинках багато цинку, магнію і калію. Кількість вітамінів також вражає: нікотинова та аскорбінова кислоти, каротин, вітаміни РР і групи В. Містяться у сировині також приносять користь дубильні сполуки і ефірні масла.

Корисні властивості перегородок волоського горіха

Оскільки цілющі частини плодів багаті йодом у складі, вони є дуже корисними не тільки для людей з проблемами роботи щитовидної залози, але також і з проблемами хронічної втоми, слабкого імунітету та зі схильністю до хвороб по неврології. Багато лікарських препаратів, що включають в свій склад перегородки волоських горіхів, виліковують захворювання з серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту; дають полегшення перебігу такої хвороби, як цукровий діабет.

Перегородки волоського горіха будуть корисними для тих, хто страждає розладами сну, піддається стресу або проходить реабілітацію після важкої інфекції.

Для жінок

Властивості перегородок волоського горіха надають корисний тонізуючий і омолоджуючий ефект для жіночої шкіри, завдяки вмісту ефірних олій, органічних кислот. Косметика на їх основі сприяє поліпшенню кольору обличчя і зменшенню зморшок.

Користь волоських перегородок полягає і у виведенні вільних радикалів: антиоксидантні властивості сировини здатні уповільнити старіння. Крім того, аскорбінова кислота, що входить до його складу, допомагає зміцненню імунітету.

Список корисних властивостей перегородок волоських горіхів для жінок можна продовжити. Зменшення тривожності, позитивний вплив при панічних атаках, поліпшення сну, лікування неврозів і деяких специфічних жіночих проблем зі здоров’ям: таких, наприклад, як фіброміома і мастопатія.

Оскільки у більшості людей сьогодні спостерігається нестача йоду, це провокує виникнення проблем з функціонуванням щитовидки. Вживання горіхових перегородок допомагає зменшенню шкідливого впливу наслідків нестачі йоду і поліпшення функцій щитовидної залози.

Для чоловіків

Загальнозміцнюючі властивості волоських плодових пластин стануть корисними для підвищення імунітету. Особливо це важливо для чоловіків, робота яких пов’язана з фізичними навантаженнями або з підвищеною відповідальністю на роботі.

Препарати на основі продукту здатні зміцнити нервову систему і надати протизапальну і антибактеріальну дію. Вони знизять стомлюваність, покращують розумову діяльність, відновлять сон.

Корисні властивості пластинок пояснюються великою кількістю вітамінів C і А. Ці сполуки сприяють утворенню тестостерону, завдяки якому забезпечується підтримання здоров’я кожного чоловіка.

Лікувальні властивості перегородок волоського горіха забезпечені наявністю в них цинку – елемента, відповідального в організмі чоловіків за баланс гормонів, за нормалізації статевої функції у результаті поліпшення кровообігу в органах малого тазу.

Фосфор і кальцій приносять користь кістковим тканинам, а поліпшенню мускулатури допомагає рослинний білок. При схильності до хронічних розладів травлення вживання настою на сировину волоських горіхів допоможе ШКТ виділяти необхідні ферменти, що стимулюють функції кишечника.

Від яких хвороб використовують перегородки

Користь перегородок волоського горіха для організму людини з успіхом застосовує народна медицина. Знахарі і цілителі з давнини готують з сировини корисні ліки від хронічних захворювань, а також для загального зміцнення організму.

Відвари і настої з перегородок волоських горіхів

Відвари і настої горіхових перетинок приносять користь при відварюванні їх за рецептом:

 1. Взяти 2 ст. л. пластинок і залити їх однією склянкою води.
 2. Довести суміш до кипіння, після чого зменшити вогонь.
 3. Варити під закритою кришкою протягом 10 — 15 хвилин.
 4. Приготовлений склад потрібно остудити і процідити за допомогою сита.

Вживати по одній столовій ложці за тридцять хвилин до прийому їжі 2 — 3 рази на добу. Частота прийому залежить від захворювання і його тяжкості.

Від яких захворювань допомагають перегородки волоських горіхів:

 • При дефіциті йоду в організмі
 • При проносі
 • При кон’юнктивіті і інших очних захворюваннях
 • При гіпертонії
 • При аденомі і простатиті
 • Від кісти яєчників
 • При фіброміомі
 • При цукровому діабеті
 • При онкології
 • Для щитовидної залози
 • При кашлі
 • При радикуліті і болю в суглобах
 • При захворюваннях ШКТ
 • При захворюваннях серця

Шкода перегородок волоських горіхів і протипоказання

Хоча користь горіхових перетинок не піддається сумніву, їх ймовірну шкоду не можна виключати. Існує перелік ситуацій, при яких перегородки волоського горіха протипоказані. Це продукт володіє високою біологічною активністю, яка може заподіяти шкоду людям з такими шкірними проблемами, як екзема, дерматит, псоріаз та кропив’янка.

Увага! Перед вживанням настою з волоських горіхів прокунсультуйтесь з лікарем!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*