Кропива – справжній цілитель весни. Ось як її використовувати

[email protected]

Кропиву можна використовувати у вигляді свіжовичавленого соку, також у вигляді сухого порошку листя, робити настої, готувати відвари.

У вигляді лікарської сировини найчастіше використовують листя кропиви : в них міститься багато корисних речовин. У листі кропиви є аскорбінова кислота (потужний антиоксидант), вітаміни В1, В2, К, хлорофіл, глікозиди, каротин.

Листя кропиви в народній медицині допомагають у разі нестачі або надлишку вітамінів (гіпо- та авітамінозі). Настій листя застосовують при ангінах у вигляді полоскань. Також він може використовуватися як профілактичний засіб для порожнини рота, перш за все зміцнення ясен, лікування гінгівіту, пародонтиту, стоматиту. Листя кропиви застосовують при запорах, геморої, розладі шлунка, захворюванні печінки .

З листя кропиви, висушених або свіжих, заварюють чай. Чай з кропивою сприяє підвищенню імунітету, допомагає при профілактиці простудних захворювань, полегшує симптоми артриту . Висушена кропива володіє чудовим бактерицидну дію, тому порошком з неї посипають рани.

Кропива в медицині часто використовується в разі кровотеч різних видів, тому що вітамін К, який в ній міститься, підвищує вироблення протромбіну, який згортає кров.

Корисні властивості кропиви допомагають при лікуванні ерозії шийки матки, атеросклерозу, холециститу. За допомогою кропиви лікують також хвороби дихальних шляхів: під впливом заліза, вітамінів, протеїну, хлорофілу посилюється обмін білків і вуглеводів, що позитивно впливає на дихальну діяльність людини.

Як профілактичний засіб відвар з цієї рослини корисний для поліпшення роботи серцево-судинної системи; влітку варену кропиву вживають для чищення крові. Вживання такого відвару допоможе знизити рівень цукру, нормалізувати обмін речовин, підвищити згортання крові, гемоглобін, імунітет в цілому. Корисна кропива і годуючим мамам: вона підвищує лактацію. Компреси, ванночки з настою кропиви допомагають вилікувати шкірні захворювання, опіки.

Зовнішнє застосування міцного настою кропиви добре загоює рани. Для лікування проблемної шкіри – фурункулів і вугрів – настій з рослини вживають з метою кровоочищення.

КРОПИВА В КОСМЕТОЛОГІЇ

Кропиву часто застосовують і в косметології: вона має дезодоруючі і дезінфікуючі властивості завдяки фитонцидам, які входять до її складу.

Сік з кропиви або відвар з свіжих або сухого листя вважається найкращим для догляду за волоссям. Додавши в воду, їм полощуть вимите волосся. Цілющі речовини кропиви зміцнюють волосся, благотворно впливаючи на їх структуру, збагачуючи корисними речовинами. Тому вже через кілька застосувань волосся стає більш пишним, блискучим, мають здоровий вигляд.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*