Гормональний розклад. Ось, що станеться з вашим організмом, якщо прокидатися до 6:00 ранку…

Якщо організм прокидається до 6:00 ранку, то у ньому виробляється серотонін – гормон щастя.

Після 6:00 – підіймається рівень кортизолу – цей гормон стимулює організм до пробудження, тому в цей час можна ефективно використати розумові навички та логіку.

Щоб знизити рівень стресу, потрібно після пробудження зробити зарядку та випити 500 мл води.

З 7: 00 припиняє вироблятися мелатонін, і тоді починають працювати статеві гормони. В цей час вже потрібно прокидатися, адже цінність сну в такі години = 0.

8: 00 – повністю працюють статеві гормони, які беруть участь у розмноженні та формують наші м’язи.

10: 00 – 14:00 пік нейрогормону, він відповідає за пам’ять та розумову діяльність, тому в цей час найкраще щось запам’ятовувати.

14:00 – 16:00 – в цей час люди можуть відчути легку сонливість. Не відмовте собі подрімати 20 хвилин в цей час, адже саме в цей період виробляється гормон росту та краси.

З 17:00 – в цей період знижується рівень кортизолу, саме тому з цього моменту краще не приймати важливих рішень, а також не слід займатися спортом.

21:00 – з цього часу виробляється мелатонін, температура тіла знижується і саме в цей час хочеться теплих обіймів.

22:00 –  якщо ви заснете саме в цей час, то отримаєте найприємніші сновидіння, адже саме тоді гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають наркотичну дію – це ендорфіни.

2:00 – з цього часу і до 4:00 починають знову починають вироблятися гормони росту та краси. В цей період можуть навіть бути сновидіння польотів уві сні.

Запам’ятайте, що найбільш цінні години сну саме з 22:00 по 4:00.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*