Капуста, деякі види риби і навіть цукор – будьте з ними обережні! 10 продуктів, від яких страждає наша щитовидка

Щитовидну залозу часто порівнюють з метеликом, і справа не тільки в формі цього важливого органу, а й в його крихкості. Як будь-який необережний дотик може зіпсувати крила метелика, так і неправильний спосіб життя і навіть невідповідна дієта здатні негативно вплинути на стан нашої щитовидки, перешкодити їй нормально виконувати свої функції і навіть спровокувати захворювання. Розповідаємо, які продукти особливо небезпечні для щитовидної залози.

Водорості і морська капуста

У цих продуктах дуже багато йоду – чи не більше, ніж в будь-яких інших. І найчастіше це добре: йод необхідний для того, щоб щитовидка активно працювала і виробляла тиреотропні гормони. Але в тих випадках, якщо у вас гіпертиреоз або просто вміст гормонів щитовидки на верхній межі норми, від продуктів з високим вмістом йоду краще відмовитися – інакше залоза буде працювати дуже активно.

Капуста

Не тільки капуста, але і всі овочі сімейства хрестоцвітих (брокколі, цвітна капуста, брюссельська капуста, бруква) можуть бути небезпечні для здоров’я щитовидки. Справа в тому, що специфічні речовини, якими багаті хрестоцвіті, можуть впливати на те, як щитовидка переробляє йод, і порушувати її функцію. Втім, небезпечні тільки сирі овочі: після навіть мінімальної термічної обробки їх можна сміливо вживати.

Смузі з овочів і зелені

Овочі та зелень, які входять в більшість популярних рецептів смузі, здатні уповільнити функцію щитовидки, особливо якщо їх  їсти сирими. А у вигляді рідини вони подвійно небезпечні, так як миттєво засвоюються. Краще їжте овочі та зелень, а не пийте.

Соя

Соя і продукти з неї перешкоджає засвоєнню гормонів щитовидної залози. Якщо у вас є діагностовані захворювання щитовидки, вам точно варто відмовитися від сої. Але навіть якщо ваш рівень тиреотропного гормонів просто на нижній межі норми, краще їжте сою і продукти з неї якомога рідше.

Глютен

На сьогоднішній день немає ніяких доказів, що перехід на безглютенову дієту може поліпшити стан щитовидної залози, якщо у пацієнта немає целіакії, стану, при якому організм не переносить глютен. Але саме пацієнти із захворюваннями щитовидки складають значну частину тих, хто страждає на целіакію. Так що якщо у вас вперше виявили порушення роботи щитовидки, перевірте, чи добре ваш організм переносить глютен.

Цукор

Сам по собі цукор не впливає на роботу щитовидної залози, але він може підвищити ризик розвитку діабету другого типу, до якого люди з захворюваннями щитовидки і так схильні. Так що бажано обмеження цукру потрібно, якщо у вас не в порядку щитовидка.

Штучні підсолоджувачі

На відміну від цукру, штучні підсолоджувачі можуть негативно впливати на функцію щитовидної залози: вони негативно впливають на мікрофлору кишечника, а вже він – на щитовидку.

Сіль

Сама по собі сіль не є небезпечною для щитовидки – шкідливий її надлишок. Тому контролюйте кількість натрію і звертайте особливу увагу на продукти, в яких може бути прихована сіль.

Оброблене м’ясо

Добавки карагенан і полісорбат 80, яких зазвичай багато в продуктах з обробленого м’яса, можуть провокувати розвиток аутоімунних захворювань, в тому числі і хвороб щитовидної залози. Крім того, оброблене м’ясо підвищує ризик діабету другого типу.

Деякі види риби

Тунець, скумбрія, риба-меч – від цих сортів риби краще відмовитися. Справа в тому, що в цій рибі високий вміст ртуті, яка за хімічним складом схожа на йод і тому активно поглинається щитовидною залозою і може довго накопичуватися в організмі. Високий вміст ртуті не тільки ускладнює вироблення гормонів щитовидної залози в достатній кількості, але і підвищує ризик розвитку аутоімунних захворювань – наприклад, Хашимото.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*