Дієтолог Анрі Шено: “Знаєте, що знаходять в шлунку при розтині? Неперетравлену каву з молоком!”

Є в передгір’ях італійських Альп селище Мерано. Про нього досить часто можна почути по телебаченню, адже відомі в світі особистості там часто бувають. А все тому, що в селищі знаходиться клініка дієтолога з великої літери і творця науки біонтології — Анрі Шено.

У санаторії «Анрі Шено Еспас» людей вчать правильно харчуватися і, вибачте, вчасно ходити по-великому. Пан Шено вважається спеціалістом із здорового харчування і написав про це силу-силенну книг. Крім того, він пропагує саме ті принципи, яких дотримується сам, а не різні рекламні речі.

Сьогодні розповімо про те, що саме має на увазі доктор Шено під здоровим харчуванням. Ми були здивовані багатьом речам, адже вони суперечать новомодним тенденціям у сфері схуднення. Але дивлячись на щасливі і сяючі здоров’ям обличчя пацієнтів, розумієш, що дієтолог багато в чому правий. Адже багато пацієнтів стають його друзями, а серед них принцеса Монако, члени клану Фенді, багато політиків і всі вони виконують поради Шено вже довгі роки.

Правильне харчування для здорового життя

Перше, і найголовніше, на чому ґрунтується здорове харчування, — це вік. Не ріст і вага, а кількість років. Метаболізм змінюється кожні 7 років і дуже важливо враховувати цей фактор.

Також пан Шено поділяє людей на 5 типів, в залежності від психотипу і проблем зі здоров’ям. Запам’ятайте — немає універсальних порад для всіх. Є просто каркас, навколо якого будується ваше індивідуальне харчування.

«Мені телефонують люди і запитують якоїсь універсальної поради. І я починаю довго розповідати про спосіб життя, вік і так далі. Універсальної поради не існує, як і вуглеводних вікон! 2/3 лікарів — недоумки, ну або працюють в інтересах фармакологічних компаній. Ось чому лікарі запитують: “Які у вас проблеми?”, а потім виписують таблетку. Це робота лікаря — зрозуміти, які у вас проблеми».

Одна з помилок — кава. Зараз культ різних кавових напоїв і кожен з них разпіарений до небес. З ними худнуть, проводять детокс організму.

Ось, що думає Шено: «Кава — не найкращий початок дня. Причому неважливо, яка саме — чорна чи з молоком. Цікавий факт: якщо людина випила кави з молоком, потім померла, а на наступний день роблять розтин, то завжди виявляють неперетравлену каву з молоком!».

Тому краще перейти на зелений чай, а в день випивати не більше чашки еспрессо, а ще краще рістретто. Адже кава має бути міцною, а головне — її повинно бути мало. І взагалі, на думку дієтолога, ранок не потрібно перевантажувати їжею. Важливо запустити роботу шлунка, а не завантажити його на цілий день. Так, ніяких вівсянок, інших каш, а вже тим більше різних сирів і молочних продуктів в цілому.

«Я сам снідаю фруктами. Обідати починаю з салату, а потім беруся за вуглеводи: рис або пасту. Увечері я їм овочевий суп. Я дозволяю собі рибу або курку, іноді — м’ясо. Біле м’ясо дуже корисно. З червоним трохи не так. Ну і раз на місяць я обов’язково влаштовую собі три дні детокс.

Я впевнений, що традиційних трьох прийомів їжі в день цілком достатньо. Але все залежить від того, наскільки фізично інтенсивно ви працюєте. Якщо ви живете у селі і вранці йдете орати поле, то треба щільно снідати. А якщо йдете в офіс, то щось легке типу фруктів і зеленого чаю. Але опівдні чи о 13-й годині дня треба обов’язково поїсти вже більш грунтовно.

Ще одна поширена помилка: не можна їсти після шостої. Сьогодні дуже багато людей лягає спати о другій годині ночі. Не їсти весь цей довгий вечір — знущання над організмом».

Згадана вище детокс-дієта триває не більше трьох днів. До речі, будь-які обмеження в харчуванні потрібно починати саме з очищення організму. Ця дієта заснована на фруктах, овочах, рідинах і злакових. При ній повністю забрати з раціону сіль і насичені жири.

Сніданок. Одна склянка подрібненого фрукта і один стакан подрібненого овоча. Обирайте свої улюблені. Після 30 хвилин після прийому їжі корисно випити зеленого чаю.

Обід. Один фрукт як «аперитив». Салат з овочів, заправлений однією столовою ложкою рафінованої олії з лимонним соком. 60 г червоного чи дикого рису з овочевим соусом.

Вечеря. Приготовані на пару овочі і 60 г рису.

Також Анрі Шено критикує поширену нині думку, що кориснішою для організму є їжа, яка вирощена на рідній землі. Не варто відмовляти собі в багатих білком і вітамінами продуктах лише тому, що вони вирощені в Азії, а не в Європі, і навпаки. Те ж саме стосується сезонності. Харчування повинно бути різноманітним, забудьте взагалі про існування монодієт.

«Надмірне споживання одного продукту дуже шкідливо для здоров’я. До того ж це сприяє зайвому накопиченню жирів. Харчуватися потрібно різноманітно, але, звичайно, зводити до мінімуму вживання солодкого і мучного. Але і в каторгу перетворювати своє життя не можна — отримуйте задоволення від їди!

Наприклад, ми з дружиною завжди дозволяємо собі розслабитися, для організму це дуже важливо. Раз на тиждень можна дозволити собі все. Я, наприклад, не зміг би жити без червоного вина».

А новомодну течію проти глютену дієтолог Шено вважає не більше, ніж потужним маркетинговим ходом. Є дуже маленький відсоток людей, у яких дійсно непереносимість клейковини, інші просто дотримуються моди, не дуже-то і, розуміючи навіщо. А в харчуванні важливо розуміти, що та для чого.

Також Анрі Шено радить займатися спортом. Але біг він критикує і радить замінити його швидкою ходьбою, оскільки більшість людей дихає неправильно під час бігу. І взагалі, корисний спорт не повинен викликати задуху.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*