7 ознак того, що кров стала густою — перевіряємо себе самі

Кров є основою нашого життя, а від її в’язкості і складу залежать безліч протікаючих в організмі процесів. Сьогодні ми розповімо, чим небезпечна занадто густа кров та які ознаки про це говорять.

Небезпека в’язкої крові

При її згущенні відбувається уповільнення кровотоку в капілярах, в результаті виникають застійні явища, що супроводжуються кисневим голодуванням. Від цього страждають абсолютно всі системи і органи, а навантаження на серце і мозок істотно підвищується. Так зростає ризик тромбозу, інсультів, інфарктів, атеросклерозу та інших не менш серйозних серцево-судинних проблем.

Ознаки густої крові

Далеко не завжди у нас є час відвідувати лікарні і здавати аналізи, тому особливу увагу звертайте на наступне:

  1. Постійно холодні руки та ноги. Це відбувається через знижену циркуляцію крові у кінцівках.
  2. Поява синюватого відтінку шкіри, губ і нігтів від нестачі кисню в організмі.
  3. Відчуття втоми. Не можна не відзначити, що це досить непряма ознака, однак вона також може відноситися до підвищеної в’язкості. Через це мозок слабо забезпечується необхідним киснем, від чого страждає наше тіло, погіршується концентрація уваги і працездатність.
  4. Уповільнення швидкості крові при порізах або інших ранах. Якщо вона занадто густа, то і біжить відповідно повільно.
  5. Колючі відчуття у кінцівках, як коли затікають ноги.
  6. Болі в м’язах можуть виникати навіть при відсутності будь-яких фізичних навантажень. Якщо раптом біль постійна, це свідчить про вже сформований тромб.
  7. Поява дзвону у вухах та чорних плям перед очима. Від густої крові буває і таке.

Звичайно, виявивши у себе якийсь із перерахованих ознак, не можна панікувати, адже проблема може бути не у в’язкості, однак при поєднанні декількох симптомів зверніться до лікаря.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*