Ніякі ліки не допомагали мені від болю в спині. Я вирішила робити щоденне 10-хвилинне розтягнення протягом 30 днів, і ось що змінилося

Я чула про користь розтягнення ще з часу першого уроку фізкультури в початковій школі, але все ж я довго не сприймала його серйозно.

Після 30 років я почала періодично страждати від болю в спині. Жодні ліки не допомагали, тож довелося шукати інші способи розв’язання цієї проблеми. Саме в той момент я замислилася про експеримент і вирішила внести розтягнення у свій режим дня. Щодня протягом місяця я по 10 хвилин розтягувала м’язи, і тепер помічаю деякі несподівані зміни в моєму тілі.

Моє стандартне розтягнення

Ніякі ліки не допомагали мені від болю в спині. Я вирішила робити щоденне 10-хвилинне розтягнення протягом 30 днів, і ось що змінилося
  • Нахиляння голови до коліна: сядьте на підлогу, витягнувши праву ногу вбік, зігнувши ліве коліно та розташувавши підошву лівої стопи біля внутрішньої частини правого стегна. Нахиліться вправо й обхопіть праву ногу обома руками. Затримайтеся на 60 секунд, потім змініть бік.
  • Поза жаби: сядьте на підлогу так, щоб стопи знаходилися за сідницями та широко розведіть коліна. Не відриваючи ніг від підлоги, підніміть сідниці та витягніть руки вперед так далеко, як тільки це можливо. Розсовуйте ноги, поки не відчуєте, як розтягуються м’язи стегон. Затримайтеся в цьому положенні на 2 хвилини.
  • Поза кобри: ляжте на живіт. Відведіть ноги назад й упріться руками об підлогу, розташувавши їх під плечима. Підніміть верхню частину тіла від підлоги, розпрямивши лікті. Затримайтеся в цьому положенні на 2 хвилини.
  • «Головою вниз»: упріться руками й ногами в підлогу та розведіть їх на ширину плечей. Тримаючи руки та ноги прямими, залишайтеся в цьому положенні протягом 2 хвилин.
  • Поворот спини сидячи: сядьте на підлогу та витягніть обидві ноги перед собою. Зігніть ліве коліно та поставте на нього правий лікоть. Упріться лівою рукою в підлогу позаду себе та погляньте через ліве плече. Затримайтеся на 60 секунд, потім змініть бік і повторіть.

Що я отримала в результаті:

1. Я почала краще спати

Біль у спині був не єдиною проблемою, яка штовхнула мене на експеримент. Мене також вимучували проблеми зі сном. Безсоння, неспокійний сон, відчуття втоми відразу після пробудження – все це було добре мені знайоме. Але я не очікувала, що розтягнення допоможе мені добре висипатися ночами.

Виявилося, що розтягнення перед сном може зняти м’язову напругу та запобігти судомам. Коли ваш сон нічого не порушує, його якість поліпшується, а вранці ви відчуваєте себе бадьорішими. Тож тепер я залишила ромашковий чай, розтягнення – ось найкращий засіб!

2. Я нарешті відчула власне тіло

Звичайно, розтягнення – це ідеальний спосіб дійти до ідеального тіла. Але справа не в цьому. Для мене ці вправи стали способом «повернути» моє власне тіло.

Цілий день просидівши за робочим столом, до вечора ви буквально не відчуваєте ніг. Так було і в моєму випадку. Але коли я почала розтягуватися, я усвідомила, що моє тіло потребує набагато більшої уваги, ніж я думала. Глибше відчуття свого тіла зробило мої заняття якіснішими та дозволило залучити найслабші й такі, що потребували тонусу, м’язи.

3. Я стала менш млявою

Зберігати бадьорість протягом довгого, важкого робочого дня було тією ще проблемою. Близько полудня я відчувала себе такою млявою та сонною, що всі мої думки були тільки про те, де б знайти безпечне місце для сну.

10-хвилинне розтягнення допомогло мені значно підвищити рівень енергії. Я більше не відчуваю себе ледачою та сонною. Навпаки, моя продуктивність покращилася, і я навіть почала виходити на прогулянки під час обідньої перерви. Прощай, полуденна втомо!

4. Пройшов і біль в спині

Хоча відчуття полегшення і зникнення болю в попереку від розтягнення не стали для мене сюрпризом, все ж я не очікувала такого явного ефекту.

Як людина, що веде сидячий спосіб життя і не має можливості повноцінно тренуватися щодня, я хотіла підібрати вправи, які могли б зменшити скутість в спині та повернути рухливість м’язів, не займаючи при цьому занадто багато часу. Виявилося, що і тут розтягнення було дуже доречним.

Після місяця занять я нарешті відчула полегшення. Крім того, мої м’язи зміцнилися.

5. Покращилися і результати моїх аналізів

Деякі дослідження свідчать, що вправи на розтягнення також допомагають знизити рівень холестерину та контролювати рівень глюкози, запобігаючи атеросклерозу та посилюючи приплив крові до внутрішніх органів. Що ж, я переконалася в цьому на власному прикладі.

До експерименту здоров’я не дуже мене цікавило. Відсутність регулярних фізичних вправ, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя – все це сприяло підвищенню рівня холестерину та цукру. Розтягнення дуже мене врятувало: результати аналізів крові внормувалися.

6. Зникли проблеми з координацією

«Розтягнення допоможе впоратися з напругою в м’язах і розвинути відчуття рівноваги» – вичитала я таку думку. Не сказала б, що у мене колись були проблеми з балансом. Та й навіщо потрібне розвинене відчуття рівноваги, якщо весь день проводиш в кріслі?

Вперше я помітила, що щось не так, коли кілька років тому спробувала покататися на велосипеді. Я просто не могла втримати рівновагу та постійно завалювалася то в один, то в інший бік. Зараз я не можу повірити, що така проста дія була для мене настільки важкою, і з гордістю можу сказати, що нарешті показала гравітації, хто тут головна!

7. Я стала менш схильною до стресу

Коли ви нервуєте, ваші м’язи напружуються. Це пояснюється психосоматикою. Досі я б не подумала, що розтягнення дійсно працює краще, ніж будь-які заспокійливі засоби.

Я вже згадувала, що працювати мені стало набагато легше. Але справа не тільки в припливі енергії. Ці щоденні вправи також сприяли заспокоєнню та досягненню внутрішньої гармонії. Душевний спокій допоміг мені працювати з більш ясною свідомістю, без зациклення на дратівливих думках.

8. Я перестала постійно мерзнути

Якщо я довго не рухалася, то вічно замерзала. Особливо це стосувалося рук і ніг. Що б я не робила, щоб зігрітися, надовго ефекту не вистачало.

Процес розтягнення поліпшив мій кровотік: кисень та поживні речовини стали активно надходити до органів по всьому тілу. Завдяки кращій циркуляції крові зараз у мене нормальна температура у всіх частинах тіла найприроднішим чином.

А ви самі часто виконуєте вправи на розтягнення? Які переваги та вади цієї практики ви відзначили для себе?

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*