Перевірте свою печінку на токсини самостійно. 9 причин для серйозного занепокоєння

Печінка — найбільша залоза в організмі, яка виробляє гормони і ферменти, нейтралізує токсини і бере участь в обмінних процесах. Однак з часом, токсини накопичуються в печінці через різні фактори. Тоді вона стикається з ще більшим тягарем і не завжди справляється зі своїми функціями.

Якщо ви відчуваєте навіть найменші симптоми ураження печінки, зверніться до лікаря.

Ознаки ураження печінки токсинами

1. Біль або важкість у верхній частині живота

Якщо ви їсте занадто багато жирів, ваша печінка може збільшитися. Вона тисне на груди і верхню частину живота. Це також можлива ознака того, що печінка переповнена токсинами.

2. Нудота

Нудота — можлива ознака того, що з печінкою щось не так. Ви можете відчувати себе погано після вживання жирної їжі. Зверніть увагу на такі симптоми, як труднощі в роботі кишківника, нудота, запаморочення, а іноді блювота і діарея.

3. Чутлива шкіра і пожовтіння білків очей

Якщо печінка переповнена токсинами, це відбивається на шкірі: з’являються подразнення і висипи. Крім цього, можуть пожовтіти білки очей.

Це відбувається, коли в крові занадто багато білірубіну, який печінка вже не може переробляти.

4. Втома і слабкість

Люди з проблемами печінки часто відчувають себе втомленими і не мають апетиту. Якщо ці симптоми зберігаються і не пов’язані з фізичними навантаженнями, зверніться до лікаря.

5. Температура

Іноді при проблемах з цією залозою, пацієнти відчувають біль в животі і почуття сильної втоми. Якщо у вас з’явилися ці симптоми, обов’язково стежте за температурою тіла.

Якщо вона підвищена, це можливий сигнал про те, що в організмі відбувається запальний або інфекційний процес.

6. М’язовий біль

Якщо у вас постійні болі у м’язах і суглобах або синці на шкірі і набряки ніг, це може бути ознакою того, що ваша печінка не працює належним чином.

7. Зміна кольору сечі і фекалій

Якщо печінка не виконує покладені на неї завдання, сеча може стати темнішою, а кал — світлим.

8. Сверблячка

Шкіра може почати свербіти через застій жовчі. Таким чином, організм реагує на всі накопичені токсини, які печінка не змогла нейтралізувати.

9. Кровотеча

Це — рідкісний симптом, але він буває. Часті носові кровотечі, що виникають без видимої причини, пов’язані з недоліком чинників згортання крові через погану функцію печінки.

Симптоми можуть відрізнятися в залежності від причини надлишку токсинів в печінці і природи токсичних речовин. Тому необхідно проконсультуватися з лікарем!

Що робити для захисту печінки?

Печінка подібна до фільтра, який постійно очищає кров людини від шкідливих для організму речовин.

Вороги печінки:

  • алкоголь,
  • жирна їжа,
  • нестача фізичної активності,
  • добавки для схуднення,
  • занадто часте вживання знеболювальних.

Продукти для здоров’я печінки

Щоб печінка була здоровою, необхідно не тільки відмовитися від шкідливих звичок і перемогти усіх «ворогів», а й правильно харчуватися. Корисно пити достатньо води. А також включити в раціон такі продукти: сир, мед, каші, буряк, моркву, цукіні, гарбуз, яблука, банани, персики, абрикоси, груші, куркума.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*