ЧОРНОБРИВЦІ ЛІКУЮТЬ безліч хвороб! Лікувальні властивості та рецепти

В Україні, які і в багатьох інших країнах світу люблять цю невибагливу рослину, яка щедро й гарно квітує.
Та не тільки за сонячну красу, а й за неповторний пряний запах, притаманний лише цьому роду рослин.
А родичів у чорнобривців немало – понад тридцять. І в усіх пахнуть не тільки квітки, а й листки (бо рослина ефірно-олійна) впродовж усього свого життя – від моменту появи на світ і до часу, коли зів’яне листя пізно восени.

Українці гостинно прийняли цю золотаву квітку, тільки-но вона, подолавши чималий шлях із Мексики, примандрувала на нашу землю.

Полюбився чорнобривець не тільки через буйне цвітіння і запах. А й тому, що українці побачили його лікувальні властивості. Перевірки та випробування довели, що застосування навіть незначної дози рослини посилює сечовиділення. Отже, чорнобривець нормалізує стан печінки та шлунка. А найбільше допомагає функції підшлункової залози.

Настій із чорнобривців

Чайну ложку подрібнених квіток і листків чорнобривців залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин. Процідити. Вживати по чверті склянки чотири рази на день за 20-30 хвилин до їди ( четвертий раз – перед сном).
А ще чорнобривці добре гоять рани – і настоями, і ваннами знімають запальні процеси, якщо гояться рани, або якщо дерматити.

Чорнобривці знижують вміст цукру у крові

Настої з чорнобривців поліпшують обмін речовин. На початковій стадії цукрового діабету чорнобривці здатні знизити кількість цукру в організмі, позитивно діють на підшлункову залозу. У разі інших захворювань, що виникають унаслідок ураження підшлункової залози та порушення обміну речовин( псоріаз, вітиліго, діатези, нейродерміти, випадіння волосся, погіршення зору), чорнобривці також ефективні.

Наші бабусі, особливо в селах, коли хімічні таблетки ще не мали особливої популярності, застосовували чорнобривці як ефективний потогінний засіб, що рятував від застудних захворювань.
Дуже давно виявлено бактерицидну дію чорнобривців.
Для лікування можна приготувати і настій, і настоянку з чорнобривців.

Настоянка з чорнобривців

1 ст. ложку подрібненої сировини (квіток та листків чорнобривців) залити 100 г горілки, настояти два тижні. Пити по п’ять крапель, розчинених у воді, чотири рази на день.
Такі ліки використовують проти псоріазу, вітиліго, себореї, дерматитів.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*