Ось звідки береться печія! 4 несподіваних причини появи кислотного рефлюксу

Мільйони людей у ​​світі страждають від кислотного рефлюксу або так званої печії. Якщо ви коли-небудь відчували це, напевно знаєте, що це досить неприємно.

Основні симптоми:

1. Печія або відчуття печіння в грудях, яке іноді може поширюватися на горло з гірким присмаком у роті

2. Дисфагія або утруднення ковтання

3. Біль у грудях

4. Біль у горлі або захриплість

5. Відчуття грудки у горлі

6. Сухий кашель

7. Гірка або кисла відрижка

Якщо ви час від часу відчуваєте такі симптоми, то, ймовірно, питаєте себе: що могло їх викликати? Є кілька причин, за якими може виникнути печія. Але найбільш частими з них є вагітність, надлишок їжі, лежання відразу після їжі й надмірна вага.

Однак є й інші фактори, про які багато людей не підозрюють. А вони грають не останню роль!

Паління

Всі ми знаємо про шкоду паління. Але, ця шкідлива звичка також може викликати печію. Нікотин послаблює стінки стравоходу, що призводить до кислотного рефлюксу. Крім того, коли ви курите, у роті виділяється менше слини. А це призводить до потрапляння шлункової кислоти до стравоходу.

Ліки

Якщо ви приймаєте ібупрофен, то, мабуть, помітили, що печія – це побічний ефект цього препарату. Крім цього, протизапальні препарати (НПЗП) також можуть викликати кислотний рефлюкс. А ще, подібний ефект виникає від препаратів проти гіпертонії, антибіотиків і багатьох інших ліків.

Риб’ячий жир

Добавки риб’ячого жиру можуть бути дуже корисними для вашого здоров’я. Однак, якщо ви часто відчуваєте кислотний рефлюкс, пора припинити їх приймати, оскільки вони можуть погіршити ситуацію.

Стрес

Сам по собі стрес не може викликати печію. Вона з’являється під час нервового перезбудження, якщо у людини вже є схильність до кислотного рефлюксу. Не дарма кажуть, що всі хвороби від нервів. Хороший спосіб знизити стрес у напружені моменти – це глибоке дихання.

Існує маса народних способів зняти симптоми печії. Але необхідно пам’ятати, що природа рефлюксу – різноманітна і для кожного випадку може бути свій метод. Тому у такій ситуації, займатися самолікуванням – верх легковажності.

Діагноз і призначення при цій проблемі має право робити тільки лікар, після повного обстеження.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*