Навіщо я постійно жую насіння льону. Це повинен знати кожен, особливо жінки після 35 років!

Льон, латинська назва якого звучить в перекладі як «найбільш корисний», є однією з найдавніших культивованих людиною рослин. Льон завжди високо цінувався за свої лікарські властивості.

Насіння льону – найцінніше джерело незамінних для профілактики атеросклерозу жирних кислот омега-3. У 100 г насіння міститься 22 г омега-3. Для порівняння: в 100 г волоських горіхів – 6 г жирних кислот, а в 100 г скумбрії – тільки 5 г.

вміст марганцю, магнію і грубих харчових волокон, що поліпшують травлення і знижують рівень холестерину в крові. Цей продукт – прекрасна добавка до раціону людей, які ведуть здоровий спосіб життя.

Властивості насіння льону

Спробуємо виділити основні корисні властивості лляного насіння:

1. Насінини льону є сорбентом і чистять наш кишківник від шлаків і токсинів не гірше від активованого вугілля, надають м’яку проносну дію.

2. Знижують вірогідність виникнення деяких форм раку. Зокрема, раку молочної залози та раку товстої кишки.

3. Знижують кров’яний тиск і на 75% зменшують накопичення атеросклеротичних бляшок.

4. Відновлюють мікрофлору кишківника.

5. Покращують стан шкіри та волосся.

Користь для жіночого здоров’я

Особливо корисне лляне насіння жінкам після 35 років – зменшує ризик розвитку раку молочної залози та пом’якшує неприємні симптоми клімаксу. Насінини льону містять фітоестрогени, які допомагають регулювати гормональний фон жінки та є замінниками жіночого статевого гормону (естрогену).

Регулярний прийом препарату дозволяє відрегулювати менструальний цикл і полегшити стан у період менопаузи. Вживати лляне насіння рекомендують у період вагітності. У складі цього продукту багато цінних мікроелементів та інших корисних речовин, необхідних для повноцінного розвитку плоду.

Як вживати?

Полісахариди в складі оболонки насіння льону можуть вбирати в себе багато води – саме тому при настоюванні насіння утворюється в’язкий кисіль, який приймають всередину для лікування.

Візьми 2/3 столової ложки насіння. Звечора залий кип’яченою водою кімнатної температури так, щоб рідина повністю покривала насіння. Зранку натщесерце випий слизовий настій і заїж насінням. При такому способі вживання краще зберігаються всі корисні властивості жирних кислот омега-3.

Дієтологи рекомендують настоювати, а не кип’ятити насіння, через те, що при тривалому нагріванні жирні кислоти окислюються, утворюються пероксиди, які, навпаки, шкідливі для організму і можуть мати канцерогенну дію.

Через 10 хвилин після прийому лляного насіння можна випити свою першу за день склянку води. Якщо хочеш простимулювати метаболізм по повній програмі, через 10 хвилин після прийому склянки води треба з’їсти зелене яблуко. А ще через 10 хвилин можна зі спокійною душею можна їсти сніданок.

Як визначити, чи якісне куплене насіння льону?

Насіння льону можна купити практично в кожній аптеці. Пачка насіння коштує порівняно недорого. Насіння має бути сухим і розсипчастим, мати характерний запах, не мати ніякої затхлості, тим більше гнилі. Колір насіння повинен бути світло-коричневим або жовтим.

Як визначити, чи якісне куплене насіння льону?

Насіння льону можна купити практично в кожній аптеці. Пачка насіння коштує порівняно недорого. Насіння має бути сухим і розсипчастим, мати характерний запах, не мати ніякої затхлості, тим більше гнилі. Колір насіння повинен бути світло-коричневим або жовтим.

Подрібнені насінини краще не купувати, подрібнюй їх сам, через те, що вони швидко окислюються і довго не зберігаються. Важливий критерій якості – кількість слизу, яка утворюється вранці на насінні. Чим її більше – тим краще.

Протипоказання:

1. Надмірне вживання насіння льону і недостатня кількість води можуть привести до непрохідності кишківника. Їсти насіння треба невеликими порціями, обов’язково запиваючи водою.

2. При наявності каменів у сечовому міхурі або жовчному, при панкреатиті, холециститі вживати насінини льону потрібно з великою обережністю, оскільки вони володіють сильним жовчогінним ефектом.

3. У деяких людей при вживанні насіння льону може спостерігатися здуття живота або метеоризм, в цьому випадку потрібно зменшити дозування.

Пий настій з насіння льону вранці, і ти почуватимеш себе набагато краще, налагодяться процеси травлення, зникнуть зайві кілограми, очиститься шкіра. Не забувай, що для ідеального результату необхідно випивати до 2 л води на день.

Бережіть здоров’я – його не купиш за гроші!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*