Взимку скажете собі дякую! Навіщо сушити листя малини на зиму

Гілочки та листя малини треба збирати до того, як достигнуть ягоди.

Найкращий час для лікарської заготовки з малини – це початок дозрівання ягід. Адже потім всі корисні властивості перейдуть з листочків у плоди.

Сушити малину треба в тіні. Для цього достатньо розмістити гілочки та листя малини на рушнику та помістити його у місце, куди не проникають прямі сонячні промені.

Не варто збирати малину поблизу доріг або у місті. Адже від такої лікарської заготовки не буде жодної користі.

Корисні властивості листя малини

Корисні речовини генеруються в листі малини, завдяки процесу фотосинтезу, сонячної енергії та поживним грунтам.

Напевно, всі знають, що малина – це помічник номер один при простудних захворюваннях і грипі. Саліцилова кислота, що входить до складу листя і стебел, діє, як таблетка аспірину: знижує температуру тіла, стимулюючи виділення поту.

Також відвари і настоянки з листя малини, за рахунок відхаркувальних властивостей і здатності знімати запалення, допомагають при інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Гарячі напої на основі малинового листя можна вживати і в профілактичних цілях (наприклад, під час епідемії грипу). В принципі, який інфекційною хворобою б ви не хворіли, препарати, приготовані на основі даної рослини, будуть вносити величезний внесок у швидке одужання, завдяки зміцненню імунітету.

Флавоноїди в складі малини допомагають швидше оговтатися від захворювань кровоносної системи, завдяки особливості зміцнювати стінки судин. Також малина допомагає заспокоювати внутрішні кровотечі.

В’язкі властивості дубильних речовин надають підтримку органів шлунково-кишкового тракту. Якщо ви страждаєте харчовими розладами, діареєю, колітом або захворюваннями внутрішньої оболонки шлунка, чай на основі малинового листя – те, що вам потрібно.

Високий відсоток вмісту вітаміну С надає підтримку імунній системі, але і допомагає швидше засвоюватися залозу. А ось нестача вітаміну С провокує захворювання ясен, крихкість капілярів, носові кровотечі.

Протипоказання

Головні протипоказання до вживання продуктів на основі малинового листя пов’язані в першу чергу з особистою непереносимістю і алергічними реакціями. Також малина заборонена в період вагітності (але тільки до терміну 36-37 тижнів).

Через високий вміст клітковини і підвищеної дози органічних кислот, які мають дратівливі властивості, листя і ягоди малини не рекомендовані всім, хто страждає на гастрит, виразку, а також тим, у кого спостерігається підвищена кислотність шлунка, панкреатит і ерозійні хвороби. Втім, при панкреатиті можна пити малиновий сік з ягід, але він повинен бути неодмінно без кісточок.

Хронічні закрепи також є протипоказанням до вживання малинового листя. Річ у тому, що висока частка дубильних речовин тільки ще більше погіршить ситуацію.

У невеликих дозах відвари з листя малини можна пити всім, у кого є камені в нирках, поліпи в носових проходах і низький кров’яний тиск. Якщо ви п’єте таблетки аспірину, напої з листя малини повинні бути виключені з вашого раціону повністю або бути в мінімальних співвідношеннях, щоб не сталося передозування. Бронхіальна астма – ще одне протипоказання (ефірні олії малини іноді стають причиною нападів ядухи).

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*