Наймогутніший засіб для підвищення імунітету та профілактики захворювань. Як правильно вживати прополіс?

Прополіс містить велику кількість корисних речовин і володіє антибактеріальними властивостями. Основною функцією прополісу у вулику є знищення бактерій.

Доведено, що прополіс в людському організмі характеризується антитоксичною, протираковою і антибактеріальною активністю.

Прополіс – природний антибіотик.

До складу прополісу входять флавоноїди, які мають потужну протизапальну дію при захворюваннях суглобів, слизових оболонок і шкіри. Речовини сприяють зміцненню стінок судин, роблять сполучну тканину більш міцною, перешкоджають розпаду аскорбінової кислоти, і знижують активність ензимів, що викликають розпад хрящів і міжклітинної тканини.

Прополіс містить наступні вітаміни: А, В1 і В2, Н, В6, Е, С і Р. Властивості прополісу також визначаються наявністю наступних мінералів і мікроелементів: алюміній, ванадій, кальцій, калій, магній, натрій, цинк, залізо, марганець, фосфор , мідь, сірка, олово, кобальт, хром, кремній, фтор і селен.

Використання прополісу в різних формах підвищує імунітет і мікроциркуляцію в тканинах. Потрапляючи в організм людини, прополіс знижує рівень холестерину в крові, чистить клітинні мембрани, нормалізує клітинне дихання і відновлює уражені тканини. Роль прополісу в онкології є суттєвою завдяки нейтралізації патологічних клітин і антиоксидантній дії. Прополіс покращує стійкість організму до іонізуючого випромінювання, надає сприятливий психофізичний і тонізуючий ефект в нейтралізації депресивних настроїв.

Найбільш поширене застосування прополісу при наступних недугах:

  1. запальні процеси порожнини рота (прикладання прополісу у вигляді пластинок і полоскання водним розчином, також може застосовуватися спиртова настоянка прополісу); .
  2. запалення верхніх дихальних шляхів, а також неприємні відчуття в горлі (в основному використовується прополіс на спирту – застосування аналогічно попередньому);.
  3. пошкодження слизової поверхні шлунка при гастритах (лікування прополісом шлунка здійснюється за допомогою прийому всередину). .

Жувати чистий прополіс можна в таких випадках:

  1. При захворюваннях дихальних шляхів інфекційного походження (ангіна, грип) потрібно постійно жувати прополіс протягом цілого дня. Денна норма прополісу становить близько 5 г. Зазвичай значне полегшення стану настає вже через 3-5 годин. Далі можна жувати рідше. Якщо почати лікування при перших же симптомах, буває для одужання досить 2-х днів.
  2. Перші прояви застуди можна легко перемогти, якщо жувати прополіс (1-2 г) один раз перед сном. Вранці самопочуття має значно покращитися.
  3. Відрізняється застосування прополісу при хворобах органів шлунково-кишкового тракту, особливо виразках і гастритах. 5 г прополісу (добову норму) ділять на 2-3 прийоми. Шматочки речовини ретельно розжовують, потім ковтають. .
  4. Корисно жування бджолиного клею і для тих, у яких спостерігаються часті стоматологічні проблеми або болять зуби. Якщо кожен день жувати 1-2 г прополісу, він позбавить від проблем з карієсом і хворими яснами, прибере інфекції, поверне білизну зубам. Курс лікування – 1 місяць.
  5. При занепаді сил досить пожувати з ранку маленький шматочок прополісу, щоб повернути собі бадьорий настрій. .

Протипокази застосування прополісу

Прополіс може викликати алергію внаслідок наявності алергенних властивостей, тому застосовувати його необхідно обережно. Ефіри кофеїнової кислоти, які містить прополіс в основному і визначають протипоказання до його застосування. Такі ефіри можуть привести до появи контактних дерматитів.

Перед прийомом прополісу слід обов`язково порадитися з лікарем!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*