Бузина чорна — безцінна рослина! Лікувальні властивості різноманітні: користь напою з бузини

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ БУЗИНИ

Лікувальні властивості бузини різноманітні. Всі частини рослини мають сечогінну дію, тому їх можуть призначити при лікуванні хронічної ниркової недостатності. Листя, плоди, квітки і кору рослини використовують для потогінного ефекту. Настої, відвари, екстракти та збори з квіток бузини надають болезаспокійливу дію. Крім знеболювального ефекту, настої на суцвіттях мають слабкий седативний вплив на організм.

За рахунок вмісту аскорбінової кислоти й антоціанів бузина чорна впливає на сприйнятливість клітин організму до вірусів грипу. Прийом лікарських засобів, відварів і настоянок з рослини підвищує захисні властивості імунітету. Також препарати бузини чорної мають антигіпоксичну активність. Плоди і ягоди рослини містять антиоксиданти, які здатні нейтралізувати дію вільних радикалів.

Настої квіток бузини застосовуються зовнішньо при лікуванні шкірних ушкоджень, а також при геморої, бурситі, опіках, фурункулах, болях у суглобах. Відвари з квіток застосовуються як відхаркувальний і жарознижувальний засіб з загальнозміцнювальним ефектом. Настої на основі бузини виявляють жовчогінну та протинабрякову дію. На базі квіток і плодів рослини готують полоскання при ангіні, тонзиліті. Також з бузини готують ванночки для лікування запалення в піхві. Для поліпшення тонусу шкіри готують вмивання з квіток і плодів, які очищають пори й підвищують її пружність і еластичність.

БУЗИНА: КОРИСТЬ ВІД ПРИЙОМУ РОСЛИНИ

Бузина чорна нормалізує роботу кори надниркових залоз і має помірний гіпотензивний ефект. За рахунок вмісту ефірних олій у квітках і плодах рослини відвари з них можуть використовуватися як проносний засіб. Ягоди бузини також можуть застосовуватися для профілактики захворювань у людей, які працюють з радіонуклідами або проживають на забруднених радіацією територіях.

Плоди сприяють виведенню з організму солей важких металів, радіонуклідів. Біологічно активні добавки, продукти харчування, збори з включенням ягід рослини можуть надавати тонізуючий ефект і підвищувати працездатність.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВЖИВАННЯ БУЗИНИ ЧОРНОЇ

Не можна вживати бузину чорну людям, які страждають на неспецифічний виразковий коліт, хворобу Крона, індивідуальну непереносимість окремих компонентів у складі рослини. Протипоказано використання рослини при вагітності, лактації. З обережністю слід підходити до застосування бузини при цукровому діабеті. Включати добавки й лікарські засоби на її основі необхідно тільки після консультації з лікарем.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*