Чому, щоб охолонути у спеку, потрібно пити гарячий чай, а не холодну воду

У спеку п’ють гарячий чай, а не холодну воду, щоб організму стало легше витримувати високу температуру. Правильно працює такий принцип, тільки коли є відповідна циркуляція повітря.

Функції захисту контролюють теплообмінні процеси, і іноді краще випити щось гаряче, ніж отримати швидкоплинний ефект від холодних напоїв. Серед них є корисні, які вгамують спрагу, і ті, що принесуть додаткове зневоднення.

Кожна людина стикалася з тим, що в спеку, здається, можна випити відро води, і все одно буде почуття, що не напився. Організм потребує охолодження, і людина вважає, що холодне його швидше остудить і вгамує спрагу. Але через короткий час знову хочеться пити.

Виявляється, організм розумно влаштований, і коли відчуває перегрів, включає запасні функції для охолодження. Це відбувається за рахунок поту. Органи віддають тепло, і воно виходить, а значить організм охолоджується. Тому коли п’ють гарячий чай, він охолоджується за рахунок того, що людина сильно потіє.

Але і в цьому є одна важлива додаткова складова – має бути рух повітря, щоб обдувало тіло. Це буде висушувати піт. А якщо пити гарячий чай в задушливому приміщенні, то так можна отримати перегрів.

Гарячий чай стимулює розширення кровоносних судин, а значить відбувається потік тепла, тому на довше вистачає охолодження, до того ж настає позбавлення від спраги.

Як діє холодна вода на організм

У спеку хочеться завжди чогось холодного, і люди п’ють не просто охолоджені, а часом і крижані напої. Але як довели вчені, це не допомагає охолонути організму, або має мінімальну дію.

За рахунок того, що всередину потрапляє холодна вода, зменшується температура тіла, і зупиняється потовиділення. Але такий ефект швидко проходить, тому що розігрітий організм не виводить тепло .

Єдине виправдання має вживання холодної води, коли людина знаходиться в закритому просторі, де душно і спекотно. Тоді потрібно пити прохолодні напої, щоб не перегрітися, і не стало ще гірше, якщо випити гарячий чай.

Що можна і не можна пити в спеку

Людина в спеку часто відчуває слабкість через те, що втрачає багато рідини, коли потіє, а організм не отримує її відновлення. Тому потрібно пити достатньо, щоб йому вистачало для нормальної роботи, а це приблизно 2 літри в день.

Не всі люди люблять воду, тому її можна замінити  напоями. Це можуть бути:

домашні лимонади;

кокосова вода;

овочеві і фруктові смузі і соки;

знежирене і рослинне молоко;

холодний або гарячий чай;

трав’яні настої.

З чаю потрібно віддати перевагу зеленим і білим видам. До того ж їх смак завжди можна урізноманітнити, якщо заварити разом з мелісою, апельсиновими шкірками, лавандою, м’ятою, розмарином і іншими травами. Чай каркаде або комбуча – цікава альтернатива звичайному, вони дивують своїм смаком.

Настій з ромашки, жасмину, чебрецю, шипшини не тільки вгамують спрагу, але і оздоровлять організм.

Не можна пити в спеку газовані напої. До їх складу входить багато цукру і калорій, тому користь сумнівна, і до того ж приносять вони хвилинне угамування спраги. Пити хочеться ще більше, і вони погано впливають на нирки.

Алкоголь і слабоалкогольні напої мають сечогінну дію, тому їх вживання веде до ще більшого обезводнення. Щоб не завдати шкоди організму, навіть після кожного ковтка пива потрібно випивати стільки ж води.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*