Комаровський розповів як надати невідкладну допомогу при кровотечі

Відомий доктор Комаровський пояснив правила невідкладної допомоги при кровотечі.

Педіатр Євген Комаровський поділився у соцмережах інформацією – як зупинити кровотечу з рани. Актуально в умовах воєнного стану і російської агресії проти України, коли під загрозою обстрілів опинилися мільйони українців у різних куточках країни.

Отже, Євген Комаровський називає 3 головні правила зупинки кровотечі:

1. Рана повинна бути вище рівня серця. Тож людину, яка отримала пошкодження, варто покласти у відповідне положення. При інтенсивній кровотечі бажано, щоб людина лежала на спині, а ноги при цьому були трохи підняті.

При пораненні руки – підніміть її.

При пораненні ноги – покладіть людину на спину і підніміть пошкоджену ногу.

При пораненні тулуба покладіть людину так, щоб постраждалий бік був зверху.

2. Для зупинки кровотечі рану треба затиснути. Тиск на рану має бути інтенсивним, щоб кровотеча припинилася або принаймні зменшилася. Затиснути рану можна пальцями, бажано чистими, дуже бажано – в рукавичках.

Якщо інтенсивність кровотечі дозволяє, завжди краще використовувати тканини, що є під рукою. Це дозволяє зробити тиск на рану більш рівномірним і ефективним. В ідеалі для притискання рани використовуються стерильні тканини – бинти, марлеві серветки.

Якщо рана глибока, то проводиться її тампонада – порожнина рани туго заповнюється тканиною, а тканина вже притискається рукою.

3. Не забувайте про власну безпеку: зупинка кровотечі – це обов’язковий контакт з кров’ю, отже, завжди є ризик зараження інфекціями крові. Тож завжди, якщо є така можливість, використовуйте рукавички.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*