Ось чому необхідно регулярно вживати смалець

Свинячий смалець – унікальний сільський продукт, який цінується в різних кухнях світу. З давніх-давен лярд (так ще називають топлене свиняче сало ) шанували не тільки за користь і калорійність, але і за нейтральні смак і запах, що дозволяло успішно використовувати в кулінарії.

І сьогодні ми побільше розповімо про свинячий смалець, а також його різноманітної користь.

Адже недарма лярдом наші предки лікували найрізноманітніші хвороби, починаючи від облисіння і закінчуючи алкоголізмом.

топлене сало

Як і будь-який інший продукт, смалець можна купити в магазині, проте домашній продукт куди корисніший і смачніший. Для приготування беруть звичайне свиняче сало і жирові обрізки. Іноді беруть і нутряне сало, попередньо обрізавши залишки м’яса, очистивши від крові і бруду. Вимочують близько 12 години, регулярно змінюючи воду.

Вимочену сировину нарізають дрібними шматочками і починають топити на повільному вогні , поки вода остаточно не випарується. Утворені шкварки витягають, а напівпрозорий жир – розливають по банках або керамічним горщиках, щільно закупорюючи.

Смалець використовують для смаження м’яса або овочів, додають в борошняні та кондитерські вироби . А ще смалець можна використовувати в якості закуски – просто намаж на скибочку чорного хліба і посоли. Також можеш додати часнику, перцю, зелені або якихось інших спецій.

Особливо варто відзначити користь смальцю для здоров’я. Незважаючи на те, що в процесі термічної обробки сала частина його корисних елементів втрачається, тут залишаються вітаміни В4 і E, а також селен. До того ж у свиней, які росли на пасовищах або часто гуляли на сонечку, в салі величезна кількість вітаміну D (більше тільки в печінці тріски).

В4 (холін) допомагає налагодити обмін жирів і білків в організмі, сприятливо позначається на роботі серця, запобігає появі тромбів, оздоровлює печінку. Вітамін E зміцнює судини, налагоджує згортання крові і регенерацію тканин.

З давніх-давен смалець застосовувався в якості лікарського засобу: ним мазали хворі суглоби, лікували мокнучу екзему, простуду і інші захворювання.

При облисінні проблемні ділянки шкіри просто намазували смальцем, а потім змивали теплою водою. Процедуру повторювали кілька разів. Згодом волосся дійсно починало рости і навіть витися.

При болю в суглобах їх змащували на ніч смальцем, накривали восковим папером, тепло укутували і залишали до ранку. Якщо до смальцю додавали мед, то лікувальний ефект був ще кращий.

У косметології смалець застосовують для чищення обличчя, усунення запальних процесів, зміцнення волосся. Вітамін D сповільнює старіння шкіри, прибирає лущення і сухість, надає м’якість і бархатистість. Вітамін B4 покращує регенерацію клітин, робить шкіру пружною. Вітамін E розгладжує шкірні покриви. Селен запобігає появі вугрової висипки.

Наприклад, щоб підлікувати обвітрену шкіру, можна обійтися одним свинячим смальцем без додавання інших компонентів. Попросту втирай смалець в шкірні покриви протягом 7-10 хвилин. Головне – акуратно обходитися з шкірою навколо очей – тут наносити смалець слід легкими рухами. Потім прибери залишки продукту паперовою серветкою. Для закріплення ефекту можна накласти зволожуючий крем.

Наші прабабусі смажили картоплю і котлетки виключно на тваринному жирі і куди менше страждали від серцево-судинних хвороб. Зате сьогодні, коли ми користуємося розхваленими рослинними оліями, подібні проблеми стосуються чи не кожного другого. Що як не харчування грає тут ключову роль?

Тваринні жири повертають колишні позиції, що не дивно, враховуючи їх незамінність для організму. До того ж домашній смалець дуже просто витопити на власній кухні, головне брати для цього якісну сировину.

Все ж медики не рекомендують налягати на смалець огрядним людям, а також тим, у кого проблеми з виробленням жовчі, необхідної для переварювання жирної їжі . Але в розумних кількостях цей продукт точно заслуговує бути на кожній кухні. Чи не правда?

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*