У житті не викину часник, якщо він підсох або проріс. У моїй хаті нічого не пропадає, розповідаю

Зубочки часнику іноді засихають прямо в лушпайці, і не встежиш. Шкірка форму зберігає, а часник іноді проростає. Я ці часточки збираю, не викидаю. Зрізаю, якщо є потемнілі місця, досушую прямо на батареї і відправляю в кавомолку.

Продукт виходить екологічним, без жодних хімічних добавок. Якщо зберігати його в щільно закритій банці і вкласти в неї маленьку упаковку силікагеля, які трапляються в кишенях нового одягу або коробках взуття, він не відволожуватиметься. Лежить довго, ідеально підходить як приправа до всіх страв, де потрібен часник.

З таким запасом мені не страшно, що я забула купити часник і плов буде не той.

У переробку йде і той часник, що починає псуватися. Чи проростає він, чи підгнив — відразу очищаю сумнівну голівку, зрізаю всі підозрілі місця. Зубчики ріжу тоненькими скибочками та сушу на плівці у сухому місці. Складаю в банку меленими або прямо скибочками, також додаю в їжу.

Іноді готую домашні суміші з таким часничком. Висушила, змішала з улюбленими травами. Додавши перцю та лаврового листочка, склала в банку і залила олією. Кілька днів — і в мене пляшка чудової ароматної олії, хоч пельмені додай, хоч картоплю на ньому смаж.

Ще один варіант – підсушені ці зубчики скласти в морозилку. Якщо їх подрібнити та скласти у баночку, вони лежатимуть кілька років.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*