Розмарин — дар природи й сильні ліки проти сотні болячок

Якщо болить голова, погіршився імунітет, турбує діарея, чи підводить пам’ять — вам допоможе трава праведниць. Саме так, в стародавні часи називали розмарин — дар природи. Сильні ліки проти сотні болячок. Це найміцніша трава для кровообігу мозку, серця, судин, шкіри, суглобів, волосся. Цей засіб врятує від тяжких недуг та зарядить вас енергією на весь день.

У Середземномор’ї, звідки прийшла до нас ця трава, вважалося, що виростити розмарин може лише праведна людина. Стародавні греки вклонялися розмарину — улюбленій рослині богині Афродіти. Римляни вважали його священною рослиною.

Ви відчули тілесну чи розумову втому? Ефірна олія розмарину допоможе отримати солідний заряд енергії. Не дарма цю рослину називали ліками проти лінощів. Розмарин також пробуджує інтелект, підсилює пам’ять і надає впевненості. Тому вдихати його аромат і пити чай з цієї рослини показано студентам. Особливо під час сесії.

Людство багато років використовує цілющу силу розмарину. Ось лише деякі властивості цієї чудової рослини.

Активні речовини розмарину здатні покращити когнітивні функції осіб похилого віку, що страждають на деменцію та хворобу Альцгеймера.

Властивості розмарину є антисклеротичними. Він знижує рівень холестерину. Радять застосовувати розмарин щоб позбавитись серцевих недуг так:

Одну чайну ложку листя засипати у термос, залити двома склянками окропу, настояти півгодини та процідити. Вживати на день три рази перед їдою.

Здавна відомі молодильні властивості розмарину, стосовно клітин шкіри. Активізується циркуляція крові, зменшуються зморшки, шкіра зволожується, відновлює свою еластичність. Пігментні плями зникають. Відваром розмарину протирають обличчя, п’ють розмариновий чай, ефірну олію розмарину додають у маски та креми.

Завдяки антиоксидантам, рослина має могутні протизапальні властивості. Лікує запалення дихальних шляхів, зменшує болі в суглобах, ефективна при лікуванні різноманітних травм та виразок. Показана для нормалізації артеріального тиску, а також при профілактиці атеросклерозу.

До речі, в кімнаті з аромалампою на розмариновій олії краще дихається. Та легко й спокійно спиться. Вважалося, що це позбавляє від нічних жахів. А у середні віки в такий спосіб намагалися лікувати чуму й холеру.

У наші дні відвар розмарину, що їм натирають скроні, зменшує симптоми важких форм мігрені. Рятує від головного болю.

Можна ще довго перераховувати цілющі властивості цієї “роси моря”. Так рослина зветься у себе на батьківщині. Додати до них ще й кулінарні надбання італійців. Вони додають розмарин чи не до кожної другої страви. Але це вже, як кажуть, зовсім інша історія. Погодьтеся, розмарин — дар природи. І сильні ліки проти сотні болячок.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*