Якщо ви не робите ці 9 речей – ви мати-егоїстка, і вашій дитині дуже пощастило

Якщо жінка, яка перебуває в декреті, вже забула, коли востаннє ходила на манікюр або просто проводила час із подругою, то така матуся точно не егоїстка.

Її світ крутиться тільки навколо її дитини, вона часто забуває про свої бажання і власні потреби. Якщо ж матуся починає приділяти час собі коханій, то на таку жінку відразу чіпляють “наліпку”  – «мати-егоїстка». Якщо ви захочете критикувати таких матусь, то не поспішайте. Психологи впевнені, що саме у матерів-егоїсток ростуть найщасливіші діти.

Що про матерів-егоїсток кажуть психологи?

Знавці психології з’ясували один дуже важливий факт – діти дуже емпатичні. Це означає те, що вони сприймають світ через емоції, і вміють їх добре відчувати. Інакше кажучи, якщо мама щаслива, то щасливий і її малюк. Чи буде жінка щаслива, якщо вона не висипається, не може виділити трохи часу для манікюру, стрижки або походу в магазин? Все це замикається в єдине коло, яке перетворює маму на озлоблену і нервову жінку.

Щоб такого не відбувалося, важливо вчитися здоровому егоїзму. Це не означає, що дитину варто спихнути на виховання бабусі. Матусі потрібно навчитися приділяти час собі, стежити за своєю зовнішністю і своїм розвитком. Також накопичений негатив жінці краще виплеснути в танцях, співах, або просто поділитися «наболілим» із подругою.

Як визначити матір-егоїстку?

Мати-егоїстка – це гарна риса, але все добре в міру. Бути правильною егоїсткою – значить, раціонально розділяти свій час. Ось які якості властиві хорошій мамі-егоїстці:

1. Не займається гіперопікою

Якщо є можливість дати дитині поповзати в манежі без контролю збоку, то чому б і ні.

2. Не займається домашніми справами через силу

Якщо хочеться спати – вона спить. Навіщо тягнути дитину на черговий гурток, якщо потім можна зірватися на малюкові через втому.

3. Не відвідує з малюком всі можливі школи раннього розвитку

Для дитини важливіше відчувати любов матері, ніж починати читати в три роки. До 5 років дитині цілком достатньо відвідувати який-небудь один гурток.

4. Не шукає купу хвороб у свого малюка

Такі матусі не б’ють на сполох через те, що малюк, якому виповнився рік, ще не ходить, або не починає говорити. Постійно нервувати та водити дитину до неврологів – це заняття не для таких мамів.

5. Не витрачає гроші на брендові речі для малюка

Дитині все одно, які речі на ній – від місцевої трикотажної фабрики або від американського бренду.

6. Не відмовляється від грудного вигодовування

Мамині груди – це найкраще заспокійливе для дитини, а у мами залишається більше вільного часу, адже вона не займається стерилізацією пляшок, підбором сумішей тощо.

7. Не відмовляється від допомоги близьких людей

Якщо чоловік удома, то чому б йому не погуляти з малюком на вулиці, поки його дружина поспить в тиші.

8. Не забуває про своє хобі

Жінці навіть у період декрету варто розвиватися і приділяти час своїм бажанням. Часто мами-егоїстки знаходять таке заняття в декреті, яке через деякий час перетворюється на непоганий бізнес.

9. Не забуває приділяти час собі коханій

Це не означає, що потрібно кинути малюка і йти в салон краси. Але хоча б одну годину на день можна виділити на легкий макіяж або нанесення косметичної маски з магазину парфумерії.

Якщо серед перерахованих рис ви не знайшли тих, що притаманні саме вам, то варто задуматися. Пам’ятайте, що материнство – це благо, яке нам дано згори. Воно перетворюється на покарання тільки тоді, коли матуся не вміє розподіляти свій час і правильно виховувати дитину. Мати-егоїстка – це не погано, але все повинно бути в міру. Головне, щоб і мати, і дитина були щасливі.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*