10 порад від розлученої жінки, щоб зберегти свій шлюб

Пропонуємо вашій увазі поради для створення щасливого союзу – від жінки, у якої за плечима похмурий досвід розлучення.

Поважайте вашого чоловіка

Зауважте, я не кажу: «Поважайте вашого чоловіка, коли він цього заслуговує». Чоловік більше всього на світі потребує поваги, і повага дружини є для нього найбажанішою.

Це пастка, в яку потрапляли ми всі: повагу потрібно заслужити. Так, ми хочемо, щоб наші чоловіки вели себе так, щоб подібне наше ставлення було заслуженим, але правда полягає в тому, що ваш чоловік – звичайна людина. І він буде помилятися. Але це та людина, яку ви вибрали, щоб разом йти по життю, він взявся вести за собою всю сім’ю – і вже за це його варто поважати.

Скористайтеся цією порадою, і ви побачите: повага незважаючи ні на що спонукає вашого чоловіка заслуговувати таке ваше ставлення кожен день.

Це не означає, що ви повинні прикидатися, ніби він прийняв вірне рішення, коли це не так. Такі речі можна і потрібно обговорювати, але ви можете зробити це з повагою. Це змінить все для вашого чоловіка.

Бережіть своє серце

Трава не є зеленішою у сусіда. Не вірте, що брехня про те, що ваш чоловік стрункіший, більше заробляє, має дорожчу машину або квартиру, зробить вас більш щасливою жінкою. Світ навколо нас дуже різноманітний, і оточуючі раз у раз будуть нагадувати нам, що ми не є володарями всього самого кращого, – але це не правда. Живіть тим життям, яке вам дане, і будьте вдячні за це.

Я зрозуміла, що у всіх нас є труднощі, і буває, що мені хочеться стати володаркою більш просторого будинку, але зайві квадратні метри не приносять задоволення – його приносять відносини з людьми.

Бережіть своє серце від всіх, хто буде намагатися переконати вас в тому, що ви або ваш чоловік недостатньо гарні. Завжди є щось більше, швидше, вище, сильніше – але навіть якщо ви отримаєте це, то не будете задоволені, поки не навчитеся задовольнятися тим, що є у вас зараз.

Бог, чоловік, діти – в такому порядку

Я знаю, що сьогодні це не дуже популярна філософія, особливо серед матерів, але вислухайте мене. Віра для мене має величезну важливість, вона йде першою в моєму житті, що б не трапилося. Але незалежно від вашого віросповідання чоловік повинен бути важливішим за дітей.

Я не кажу зараз про випадки, коли ви заміжня за тираном чи ше кимось, але ніякий нормальний чоловік при здоровому глузді не попросить вас кинути дітей, щоб забезпечувати його потреби.

Коли ми сідаємо в літак, стюардеси пояснюють нам правила безпеки ще перед зльотом. І коли вони розповідають, як користуватися кисневою маскою, то нагадують, що спочатку її потрібно надіти на себе, а потім на дитину. Невже це тому, що вони вважають, що ми важливіші, ніж діти?

Звичайно, ні. Але ви не зможете допомогти вашій дитині, якщо самі не будете дихати. Це правило працює також в сім’ї і в батьківстві. Ви не зможете нормально виховати вашу дитину, якщо ваш шлюб руйнується. Я пробувала так робити – це не працює.

Також неминуче настане день, коли діти виростуть і покинуть батьківський будинок, щоб жити своїм життям і виконувати свої мрії. Якщо ви не вкладалися у взаємини з чоловіком, то обидвоє залишитеся в спорожнілому гнізді і з спорожнілих серцем.

Прощайте

Ніхто не ідеальний. Ми всі помиляємося. Якщо прощати стане вашою звичкою – прощати все, починаючи з великих прорахунків і закінчуючи щоденними дрібницями (кожен день я прощаю своєму чоловікові те, що він кидає свій мокрий рушник на полицю у ванній замість того, щоб повісити його на гачок) – ваша злість НЕ буде рости.

Розмовляйте більше

У мене раніше була погана звичка не говорити про те, що я відчуваю. Я грала в стандартну гру «Ти повинен знати, чому я злюся», і це було просто нечесно.

Чоловіки не так чутливі, як жінки, і вони просто не завжди знають, що поводяться байдуже. Я все ще вчуся і іноді чоловікові доводиться «добувати» з мене правду, але я намагаюся пам’ятати, що потрібно говорити про те, що я відчуваю.

Плануйте регулярні побачення

Напевно, ви вже чули про це, але це дуже важливо. Ніколи не переставайте ходити на побачення зі своїм чоловіком. Навіть якщо ви не можете дозволити собі вечерю в ресторані і похід в кіно (у нас рідко виходить це зробити), вам необхідно регулярно проводити час наодинці один з одним.

Не кажіть про сімейний бюджет, графік і про дітей. Ми з Френкі часто разом мріємо про наше майбутнє або плануємо відпустку нашої мрії. Так підтримується наш емоційний зв’язок і ми дізнаємося щось нове один про одного, хоча разом уже чотири роки.

Ніколи не вимовляєте слово на букву «Р»

А якщо вже ви збираєтеся його вимовити, то вимовляєте всерйоз. Простіше кажучи, погрожувати розлученням нечесно. Я робила так багато разів в своїх попередніх шлюбах. Я цим не пишаюся, але я навчилася не робити цієї помилки знову. Так, я була ображена і намагалася сильніше образити у відповідь, але це ніколи не допомагало мені відчути себе краще.

Вивчіть його мову кохання

У кожного з нас є мова любові. Те, як ви її сприймаєте, часто відрізняється від того, як це відбувається у вашого чоловіка. Йому потрібно, щоб ви його підбадьорювали і підтримували, або він вважає за краще матеріальні подарунки? Якою би не була його мова кохання – вивчіть її і використовуйте.

Ніколи не кажіть про нього погано

Мені нелегко дався цей урок. Навіть якщо ваш шлюб зараз проходить через труднощі і вам потрібна порада, краще зверніться до психолога. Сімейний психолог – це прекрасний спосіб вирішити проблему. І пам’ятайте, що члени вашої сім’ї і друзі не можуть бути об’єктивні і не завжди зможуть дати вам мудру пораду.

Вони знають тільки про одну сторону конфлікту і часто налаштовані негативно до іншого члена сім’ї. Звернення до таких людей навряд чи вам допоможе. Захищайте свого чоловіка від тих, хто вам близький і звертайтеся за допомогою до тих, хто може зайняти нейтральну позицію. Важлива новина, дами та чоловікт, – ваша мама не може бути об’єктивною!

Вибирайте любов

У шлюбі трапляється так, що одного разу ви можете прокинутися і відчути, що більше не закохані. Все одно вибирайте любов. Буває такий час, коли чоловік вас більше не приваблює. Вибирайте любов.

Пам’ятаєте? «У хворобі і в здоров’ї, в горі і в радості». У клятві не сказано «якщо трапиться біда». Там сказано «в горі і в радості». Це означає, що важкі часи обов’язково настануть. Проблеми в житті неминучі, вони трапляються з кожним. Тому вибирайте любити його – він цього гідний.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*