Дві речі, які роблять людину нещасною: єврейські прислів’я

Ось два єврейські прислів’я, які допоможуть розібратися у цьому питанні.

Про заздрість

“Нікому не заздри, у кожного своя порція горя”.

Чому не варто витрачати свій дорогоцінний час на таку огидну річ, як заздрість?

  • З погляду психології, заздрість — це почуття нашої особистості, яке здатне зруйнувати, як психіку самого заздрісника, так і підірвати моральне самопочуття того, хто є об’єктом заздрості.
  • В Юдаїзмі заздрість – це сильний гріх. Той, у кому вона переважає гідний осуду! Так як ця емоція штовхає людину на аморальні вчинки, всілякі злочини та підступні інтриги. Заздрість призводить до бажання отримати чуже. А в Писанні говориться таке: «Не бажай дружини ближнього твого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, ні всякої худоби його, нічого, що в ближнього твого».

Наприклад, одна жінка заздрить іншій. Які у неї можуть бути претензії до неї? Так, різні! Краса, фігура, підвищена увага з боку чоловічої статі. 

Така жінка може піти на дуже брудні хитрощі, щоби привнести в життя суперниці негатив і тим самим підвищити власну самооцінку.

Про жадібність

“Істина висвітлює, але гріють завжди саме гроші”.

Мені на згадку, приходить одна історія, яку розповів мені добрий знайомий. Ось уявіть картину – старенька, живе одна, є діти, онуки і навіть правнуки.

І коли дітлахи приїжджали до неї в гості, бабуся непомітно, під різними приводами, йшла в комору і відкривала величезних розмірів скриню. При чому ключ від скрині вона ніколи не знімала з шиї (він був на мотузку).

Що в цьому сейфі тільки не було! Шоколадні цукерки, мармелад, льодяники, цукор… Але найдивовижніше те, що термін придатності цих солодощів минув ще років 10 тому.

Коли цю милу стареньку проводжали в останню путь, то при прибиранні квартири діти знайшли всі ті речі, які давно вони вважали або загубленими, або просто викинутими через непотрібність. Бабуся протягом усього життя вперто накопичувала, зберігала і нікому не дозволяла дарувати або просто віддавати те, що їй було не потрібно.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*