Чай з базиліком – рецепт проти неспокою, тривоги, депресії, застуди, астми, бронхіту, респіраторних алергій

Базилік (Ocimum basilicum) споріднений м’яти та кропиви. Науковець Вірджинія Чокан відносить його до рослин з адаптогенними властивостями, які допомагають організму легше справлятися з різними стресовими ситуаціями та захворюваннями. Незважаючи на те, що в лікувальних цілях його використовували з давніх часів, в нашій країні він мало вивчений. У перекладі з грецької “басилевс” означає “цар”. Ця назва походить від вірування, що базилік ріс на місці, де імператриця Олена знайшла Святий Хрест.

Завдяки своїй свіжості та особливому аромату базилік використовують у релігійних обрядах (освячення води, окроплення хат і предметів агіазмою, прикрашання Хреста). У румунів є звичай класти базилік біля ікон або тримати у вазах, щоб приємно пахло в хаті.

Базилік балансує кілька систем організму. Він має балансуючий вплив на організм і особливо заспокійливий вплив на перевантажену центральну нервову систему. Завдяки цим ефектам базилік також підтримує інші системи організму, такі як ендокринна, дихальна, травна та кровоносна.

Біолог Вірджинія Чокан рекомендує базилік при будь-яких станах, викликаних нервовим дисбалансом, таких як депресія, невроз, піт, дисфункція надниркових, молочних і статевих залоз. Також він корисний при захворюваннях дихальної системи: застуді, астмі, бронхіті, респіраторній алергії.

Має стимулюючу дію на травлення, протизапальну в нирках, дезинфікуючу, протигрибкову та антибактеріальну (антисептичну в кишечнику та легенях), сечогінну, відхаркувальну, судинорозширювальну та протипухлинну.

Він може бути корисний при захворюваннях печінки, жовчі та нирок, при потенційно смертельних серцево-судинних захворюваннях, таких як інсульт, інфаркт міокарда, або при раку.

Режими використання

Академік Овідіу Божор рекомендує використовувати базилік у вигляді настою, за традиційними рецептами. Використовуйте 1-2 чайні ложки свіжого або сухого листя базиліка на 1 склянку води.

Доктор Вірджинія Чокан каже, що листя зеленого базиліка можна зберігати в скляних банках, залитих оливковою олією. Також додається трохи солі. Якщо використовується в приготованих стравах, додайте в кінці.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*