Чому у нас весь час руки і ноги холодні, а іноді німіють – Ось симптоми цього стану

У холодну пору року холод, сирість, мороз, перепади температури посилюють симптоми синдрому Рейно. Лікарі кажуть, що основним фактором, що провокує цей симптом, є застуда. На практиці порушення периферичного кровообігу у цих пацієнтів посилюється взимку.

Статистичні дані показують, що цей синдром вражає 5% населення і проявляється холодними пальцями рук і ніг, зміною кольору шкіри у відповідь на холод або стрес, онімінням, поколюванням або поколюванням.

Синдром Рейнуда також називають хворобою холодних рук і ніг і насправді є порушенням кровообігу в кінцівках, яке може погіршитися через вплив холоду.

Основним симптомом є відчуття замерзлих рук і ніг. Людина також може відчувати біль, поколювання або оніміння в руках і ногах. Є дослідження, які стверджують, що стрес також може викликати цей синдром.

Найчастіше захворювання починається в підлітковому віці або на початку третього віку. Однак, кажуть лікарі, початок може виникнути в будь-який період життя. Хвороба проявляється епізодами, і може бути кілька епізодів на день. Епізод може тривати від кількох хвилин до кількох годин.

На жаль, точна причина стану ще невідома.

Синдром Рейну можна класифікувати на 2 типи:

Первинний синдром Рейно – захворювання починається приблизно у віці 15-25 років, зазвичай через вплив холоду. Як правило, цей вид захворювання протікає в легкій формі за проявами і пацієнт не потребує лікування.

Вторинний синдром Рейно – як правило, розвивається на тлі інших станів, і починається пізніше, приблизно у віці 40 років і більше. У більшості випадків ця форма синдрому потребує лікування.

З чого складається діагностика:

Діагноз ставиться інакше, якщо це хвороба або синдром Рейно. Сьогодні не існує жодного тесту, який би міг з упевненістю поставити діагноз.

Це буде встановлено після проведення деяких аналізів крові, особливо якщо лікар-спеціаліст вважає, що хвороба почалася як наслідок аутоімунного захворювання сполучної тканини. Також лікар порекомендує аналізи сечі, аналізи на функцію щитовидної залози, іноді необхідна доплерографія.

Як лікувати:

Синдром Рейно не можна вилікувати, лікування спрямоване лише на покращення епізодів, симптомів. Таким чином, для шкіри будуть рекомендовані різні зволожуючі креми.

Пальці рук і ніг повинні бути належним чином укомплектовані рукавичками та шкарпетками/взуттям, яке відповідає погоді на вулиці. Рекомендується кинути палити, що тільки погіршить симптоми. Медикаментозне лікування може полягати в прийомі судинорозширювальних таблеток. Рідко і лише у важких випадках, коли погіршується якість життя пацієнта, можна досягти хірургічного втручання

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*