Стрес, хвороба століття – 5 рослин, які допомагають нам боротися зі стресом і депресією

Кажуть, що стрес – хвороба століття, і якщо з нею не вдало впоратися, слідують депресії.

Одним із методів розслаблення та заспокоєння, який може допомогти нам подолати важкі та стресові моменти, є використання лікарських рослин у вигляді настоянок або чаїв.

У довгостроковій перспективі стрес може послабити імунну систему та сприяти розвитку раку. Ось деякі з рослин, які сприяють значному зниженню стресу та депресії: липа, ялівець, лаванда, глід, базилік, звіробій.

Святий Джон

Його також називають «натуральним прозаком» і є найкращим природним антидепресантом. Рекомендується при схильності до замкнутості, безнадії і блювоті, а настоянка звіробою ефективна, якщо астенія супроводжується безсонням і нервозністю. Випивайте одну чашку настою в день, а якщо ситуація серйозна, можна випити три чашки.

Ялівець

Ялівець рекомендований при проблемах зі сном. Плоди ялівцю використовують у лікувальних цілях після їх висушування або також можна використовувати видобуту з них олію. Він має здатність зменшувати депресію та тривогу.

Ялівець також можна вживати у вигляді настоянки і настою, використовуючи 2 чайні ложки висушених і подрібнених ягід на 1 склянку гарячої води.

Василь

Борючись із надлишком кортизолу, що виділяється наднирковими залозами, базилік рекомендується в боротьбі зі стресом і депресією, а також чудово допомагає при анемії, яка виникає при зміні пір року.

Його можна вживати у вигляді настою або настоянки або жувати свіже листя. Крім того, ефірну олію базиліка можна використовувати для заспокоєння, коли ми відчуваємо, що втрачаємо самовладання.

Згідно з серією досліджень, проведених в останні роки, базилік ефективний, коли мова йде про боротьбу з депресією, стресом і тривогою.

Глід

Рекомендують глід як дієтичну добавку при порушеннях серцевого ритму, серцевій недостатності, для відновлення після інфаркту міокарда, серцевому збудженні, серцевих розладах нервової підкладки, при станах страху і тривоги, при емоційних станах, дегенерації серця та коронаросклероз у людей похилого віку. Це також допомагає зменшити та покращити серцеві розлади, які супроводжують менопаузу.

Лаванда

У списку рослин, які сприяють поліпшенню психоемоційного стану та захисту організму від стресу, є і лаванда. Він також відомий як пурпурове золото або лаванда і має седативну та жовчогінну дію.

Внутрішнє застосування квіток лаванди схвалено всіма спеціальними комісіями при безсонні та подразненнях шлунка. У натуропатичній медицині лавандовий чай рекомендується для зменшення збудження та тривоги, боротьби з безсонням та зменшення наслідків депресії.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*