Навіщо людині вмирати, якщо на землі є шавлія? Чай з шавлії – Рецепт і спосіб застосування

Латиняни називали рослину «шавлія» (salvare = рятувати, лікувати; salvus = бути здоровим), ця назва вказувала на благотворну дію цієї рослини, відоме з давнини. Римляни привезли шавлію в Європу через Альпи, де вона поширилася особливо в садах навколо монастирів, оскільки її цінували за її терапевтичний ефект.

Незважаючи на те, що шавлія використовується багатьма людьми як приправа для різноманітних кулінарних страв, шавлія також має численні терапевтичні ефекти, підтверджені різними медичними дослідженнями.

Листя цієї рослини можна збирати протягом усього року, але найбільше корисних речовин рослина містить ще до цвітіння. Перед зимою кущ шавлії можна зрізати і висушити, таким чином вдасться зберегти його аромат надовго.

Шавлія – лікувальні властивості

Дійсно, туйон у шавлії може викликати галюцинації, якщо споживати його у великих кількостях, але шавлія залишається універсальною лікарською травою та пряністю.

Розчинність туйону у воді дуже обмежена, він міститься в чаї з шавлії в дуже невеликих кількостях.

При яких станах можна використовувати шавлія?

Розлади мозку: шавлія зміцнює пам’ять і психіку, запобігає хворобі Альцгеймера і старості, стимулює мозкову діяльність і знімає головний біль

Нервові розлади: шавлія знімає тривогу, депресію, неспокій, втому, сплутаність свідомості, балансує нервову систему та покращує емоційне здоров’я.

Гормональний стан: балансує гормональну систему, зменшує припливи, пов’язані з менопаузою, нічну пітливість і вироблення грудного молока, знижує рівень цукру при діабеті

Чай з шавлії – Рецепт і спосіб застосування

1 чайну ложку зеленого листя шавлії або сухого листя заварити чвертю літра гарячої води. Дати настоятися під кришкою 10 хвилин. Цей чай не слід вживати довгостроково і не повинен перевищувати кількість 2-3 чашок на день. В іншому випадку при передозуванні можливі симптоми інтоксикації.

Обережно! Під час вагітності слід уникати чаю з шавлії, а також людям із захворюваннями нирок.

Для посилення ефекту проти інфекцій ротової порожнини та мигдалин чай з шавлії можна змішати з чаєм з ромашки: полоскати горло цією сумішшю кілька разів на день.

Заготівля шавлії

На сухих, сонячних садових ґрунтах кущі шавлії можуть досягати до півметра. Щоб оживити рослину, обрізку проводять навесні, як можна раніше. Цвіте шавлія в літні місяці (червень-серпень) кольорами від блакитного, рожевого до білого. Шавлія стійка до помірних холодів, тому взимку її необхідно захищати.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*