Засіб для серця, легенів і очей – пастернак – користь для здоров’я

Пастернак входить до сімейства моркви та петрушки, сімейства Apiaceae, поряд з фенхелем, кропом, кмином, кмином. Ось його користь для здоров’я:

Здоров’я очей

Пастернак має високий вміст вітаміну С і є овочем, який може допомогти покращити здоров’я очей, особливо щодо дегенерації жовтої плями.

Ця дегенеративна проблема очей зазвичай виникає у людей старше 60 років, але це не означає, що ви повинні чекати до останніх десятиліть, щоб встановити дієту, яка допоможе підтримувати оптимальне здоров’я очей.

Згідно з дослідженням, опублікованим у 2016 році, люди, у яких розвивається вікова дегенерація жовтої плями, зазвичай споживають менше вітаміну С та інших ключових поживних речовин, таких як Омега-3 жирні кислоти, вітамін Е, D, цинк і бета-каротин.

Поліпшення функції травлення і запобігання запорів

Як коренеплід, пастернак має значний вміст клітковини, і один із способів підтримувати належне функціонування травної системи – підтримувати регулярне випорожнення.

Отримання великої кількості клітковини є одним із основних способів запобігти або полегшити запор.

Щоб уникнути дефіциту клітковини, рекомендується збільшити споживання продуктів, багатих клітковиною, таких як пастернак, який допомагає покращити здоров’я травлення.

Профілактика вроджених дефектів, захворювань ясен

Фолієва кислота одержується природним шляхом з їжі, а фолієва кислота є штучно створеною додатковою версією цієї ключової поживної речовини. Хороша новина полягає в тому, що лише півсклянки пастернаку забезпечує приблизно 11% вашої добової потреби у фолієвій кислоті.

Фолієва кислота є надзвичайно важливим елементом для здоров’я, необхідним для вагітних матерів та їхніх дітей, що розвиваються. Згідно з дослідженнями, вагітним жінкам потрібно більше споживати продукти, багаті вітаміном В9, щоб зменшити ймовірність народження дітей із вродженими дефектами нервової трубки.

Дефіцит фолієвої кислоти може викликати діарею, поганий ріст, гінгівіт, запалення язика, задишку, розумову слабкість, дратівливість, втрату апетиту.

Здоров’я серця

Пастернак багатий корисною для серця клітковиною, а також містить інші поживні речовини, а саме вітамін С і фолієву кислоту, які допомагають запобігти хворобам серця.

За даними Американської кардіологічної асоціації, ви повинні регулярно наповнювати свою тарілку фруктами та овочами п’яти різних колірних груп: червоного та рожевого, жовтого та оранжевого, синього та фіолетового, зеленого, білого та коричневого.

Пастернак входить до білої та коричневої групи і охоплює всі основи з точки зору мінералів, вітамінів і поживних речовин, необхідних для здоров’я серця та загального здоров’я.

Виробництво ферментів, здоров’я кісток

Марганець є ключовим компонентом багатьох ферментів в організмі, ферментів, які впливають на здоров’я травлення, антиоксидантну функцію та загоєння ран. У верхній частині списку знаходиться здоров’я кісток, оскільки без достатньої кількості марганцю слабкі кістки та інші проблеми зі скелетом стають проблемою. Крім того, доведено, що у жінок з остеопорозом рівень марганцю нижчий. Частиною поживних речовин пастернаку також є хороша доза марганцю, який може допомогти у виробництві ферментів і корисний для здоров’я кісток.

Побічні ефекти, ризики

Дикий пастернак має їстівний корінь, але стебла та листя надзвичайно токсичні; зустрічається на відкритих місцях, таких як узбіччя доріг, поля та пасовища, квіти з’являються в червні та липні та мають жовтувато-зелений колір. Уникайте вживання дикого кореня пастернаку!

Крім того, існує ймовірність алергії на цей овоч, в цьому випадку споживання буде негайно припинено, а при необхідності буде звернено за медичною допомогою.

І останнє, але не менш важливе: якщо організм не звик до їжі з високим вмістом клітковини, додавання пастернаку до раціону може спочатку викликати судоми, здуття живота, газоутворення.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*