Як бікарбонат натрію допомагає нам у лікуванні та профілактиці інфекцій сечовивідних шляхів

Сечові інфекції або цистити, як їх називають у народі, викликані дією бактерії на сечовивідні шляхи. Основними ознаками захворювання є часте сечовипускання, яке супроводжується першінням або болем.

Захворювання частіше зустрічається у жінок, але схильні до нього і чоловіки третього віку. Цей вид інфекції виникає через те, що різні мікроорганізми досягають рівня сечовивідної системи, розмножуються і з часом призводять до змін нормального функціонування нирок і сечовивідних шляхів.

Інфекція сечовивідних шляхів, яка триває більше двох днів, зазвичай вимагає втручання лікаря.

За відсутності лікування сечова інфекція може вражати нирки, перетворюючи цю проблему на набагато серйознішу. Щоб запобігти розвитку ІМП, спробуйте додати 1 чайну ложку харчової соди в склянку води, оскільки це допоможе очистити інфекцію.

Бікарбонат нейтралізує кислотність сечі, прискорюючи процес відновлення. Тому вживання 1 склянки води з половиною чайної ложки бікарбонату щодня протягом 10 днів допоможе вам позбутися інфекції сечовивідних шляхів.

Інші переваги бікарбонату:

Бікарбонат натрію проти кислотності шлунка, нетравлення шлунка та болю при виразці

Більшість антацидних препаратів в аптеках містять певну форму бікарбонату.

Бікарбонат натрію діє шляхом негайної нейтралізації шлункової кислоти, допомагаючи заспокоїти кислотність шлунка, розлад травлення та біль у разі виразки. Ця властивість заснована на тому, що гідрокарбонат натрію є лужним, тому його антацидні властивості допомагають зняти печію.

Також бікарбонат натрію може усунути відчуття здуття живота і метеоризму.

Загально рекомендована доза становить ½ чайної ложки, повністю розчиненої в половині склянки води, і приймається кожні дві години (ви не повинні приймати більше семи половин чайних ложок протягом 24 годин або трьох ½ чайних ложок, якщо вам більше 60 років).

Однак цей розчин слід використовувати як випадкове (і не тривале) лікування, і ви повинні бути обережні, щоб не споживати надмірну кількість, оскільки це може спричинити серйозні електролітні та кислотні дисбаланси.

2. Гідрокарбонат натрію проти укусів комах і еритеми дикого плюща

Нанесіть пасту з бікарбонату натрію та води на укуси комах, щоб заспокоїти відчуття печіння або свербіння.

Ви також можете спробувати натерти шкіру сухою пудрою. Харчова сода також є ефективним засобом від висипу та еритеми, спричинених диким плющем. Бікарбонат натрію допомагає заспокоїти легкі подразнення, нейтралізуючи токсини та подразнюючі речовини на поверхні шкіри.

3. Бікарбонат натрію як натуральний дезодорант

Якщо ви хочете уникнути парабенів і алюмінію, які, на жаль, містяться в багатьох комерційних дезодорантах і антиперспірантах, спробуйте суміш води з невеликою кількістю бікарбонату натрію.

Ця паста може бути ефективним і натуральним дезодорантом. Трохи розітріть цією сумішшю, а потім видаліть надлишки.

4. Харчова сода для зміцнення втомлених ніг

Якщо у вас втомлені та набряклі ноги, додайте три столові ложки бікарбонату натрію в тазик з теплою водою, щоб розслабити ноги. Ви навіть можете обережно потерти шкіру ніг харчовою содою, щоб відлущити їх.

Незабаром ви відчуєте ефект від усунення відчуття важкості та набряклості ніг. Можна навіть додати 2-3 краплі ефірної олії м’яти, евкаліпта або лаванди (або будь-якої іншої ефірної олії на ваш смак).

5. Бікарбонат натрію використовується як доповнення до розслаблюючої ванни та як ексфоліант

Харчова сода та яблучний оцет — чудова формула для спа-ванни. Пасту з трьох порцій бікарбонату натрію, змішаних з однією порцією води, також можна використовувати як ексфоліант для обличчя та тіла.

Або ви можете використовувати, також як ексфоліант, суміш чотирьох ложок вівсяних пластівців з невеликою кількістю теплої води та двох ложок бікарбонату, якими ви можете масажувати все тіло, щоб отримати чисту та блискучу шкіру.

Це натуральний, економічний і достатньо безпечний, щоб використовувати його так часто, як ви відчуваєте потребу.

6. Бікарбонат натрію як засіб для очищення рук

Змішайте три частини харчової соди з однією частиною води, щоб отримати абсолютно натуральний розчин для видалення бруду чи плям з рук або для нейтралізації сильних запахів, що залишаються на шкірі (наприклад, після чищення риби чи часнику тощо).

7. Харчова сода видаляє стружку

Додайте ложку харчової соди в невелику склянку води, потім протирайте уражену ділянку двічі на день. Заноза легко вийде зі шкіри через 2-3 дні використання цього засобу.
8. Харчова сода як засіб від сонячних опіків

Додайте ½ склянки бікарбонату натрію у ванну з теплою водою, потім увійдіть у ванну і залиштеся на 10-15 хвилин.

Коли ви виходите з води, не витирайте шкіру рушником, дайте їй висохнути природним шляхом, щоб гідрокарбонат натрію подіяв на шкіру як заспокійливий бальзам. Ви також можете додати в компреси суміш харчової соди та холодної води та накласти їх безпосередньо на обгорілу шкіру.

9. Бікарбонат натрію для кращих спортивних результатів

Бігуни вже давно використовують практику, відому як «натрієвий допінг» — або прийом бікарбонату натрію у формі капсул — перед бігом на перегонах, це покращує результативність, а також було показано, що він збільшує швидкість у випадку плавців. Ось що з цього приводу повідомили дослідники:

«По суті, гідрокарбонат натрію є лужною речовиною, яка підвищує рівень рН у крові. Здається, це зменшує і компенсує кислотність, що утворюється в м’язах під час інтенсивних анаеробних вправ, які швидко виробляють молочну кислоту, таких як спринт або плавання».

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*