Впорайтесь з високим тиском за кілька хвилин без ліків! 6 працюючих способів

Якщо ви відчуваєте сильну втому, головний біль, біль в грудях і тахікардію, є ймовірність того, що ви страждаєте від високого кров’яного тиску або гіпертонії. Цей стан може бути викликаний спекою, ожирінням, стресом, нестачею сну і іншими захворюваннями.

Є кілька простих заходів, які допоможуть вам розслабити кровоносні судини і м’язи, які контролюють артеріальний тиск.

1. Помасажуйте шию і вуха

Між головою і шиєю є три точки, які допоможуть вам знизити кров’яний тиск протягом декількох хвилин.

Перша точка знаходиться позаду мочки вуха і малює уявну лінію вниз до центру ключиці, де знаходиться друга точка. Обережно помасажуйте шию пальцями. Рухами — вгору і вниз.

Повторіть цю вправу по обидва боки шиї по десять разів. Третя точка знаходиться на обличчі на висоті пів сантиметра від вуха. Помасажуйте цю точку кінчиками пальців протягом хвилини за годинниковою стрілкою.

Цей масаж допоможе вам позбавитися від напруги м’язів шиї. І це відновить правильний потік крові до вашого мозку.

2. Подихайте через ліву ніздрю

Глибокий черевний подих через ліву ніздрю, допоможе вам контролювати рівень артеріального тиску. Це розслабить кровоносні судини і зменшить стресові гормони.

Як це зробити:

Спочатку сядьте на стілець або підлогу в зручному положенні і тримайте спину прямо. Тримайте ліву руку на животі.

Правим великим пальцем закрийте праву ніздрю. Через ліву ніздрю зробіть глибокий вдих і затримайте його на кілька секунд, а потім видихніть. Робіть це протягом 3-5 хвилин.

3. Увімкніть класичну музику

За словами дослідників, ви можете знизити свій кров’яний тиск, слухаючи класичну музику, або поєднуючи музику з медитацією і деякими дихальними вправами. Цей вид музики має заспокійливий вплив на організм та знижує рівень кортизолу, гормону стресу.

4. Випийте склянку води

Високий кров’яний тиск іноді викликається зневодненням. Коли ви зневоднені, обсяг крові зменшується, а периферійний опір збільшується.

Отже, треба випити одну склянку чистої води. Вона допоможе вам відновити достатню кількість крові в організмі і знизить тиск.

5. Спробуйте точковий масаж

Wind Pool або GB 20 — це точки для лікування високого кров’яного тиску. Ці точки знаходяться в основі черепа у поглибленні по обидва боки хребта. Прикладіть великі пальці до цих точок, щоб активувати їх. За одну або дві хвилини ви відчуєте себе краще.

6. Спробуйте шипляче «дихання бджоли»

Шипляче дихання бджоли також відомо як пранаяма бхрамарі. Це допоможе вам розслабитися і позбутися від мігрені і головного болю, пов’язаних з гіпертонією.

Як це зробити:

Сядьте на підлозі в зручному положенні. Покладіть вказівні пальці на хрящики вух. Зробіть глибокий вдих. Видайте зі звуком “дзж” крізь зуби. Одночасно, треба робити м’який тиск на хрящики вух. Повторіть це 7-10 разів.

Всі ці способи не скасовують консультацію лікаря, але можуть стати непоганим варіантом у разі ситуативного підвищення тиску, наприклад, через спеку.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*