Секрети вирощування пекінської капусти в себе на городі

Пекінська капуста зацвітає і дає насіння тільки при довгому світловому дні (так само як редис або дайкон). Звідси напрошується очевидний висновок: щоб уникнути цвітушності, висаджувати пекінську капусту потрібно або рано навесні, або в середині літа, коли світловий день коротший.

Тому пекінську капусту садять двічі:

  • Ранньо-весняна посадка – 15-20 квітня.
  • Літньо-осіння посадка – з 20 липня по 10 серпня.

Вирощування пекінської капусти без розсади

Для висадки пекінської капусти рекомендується вибирати добре освітлену ділянку, на якій до цього росли часник, цибуля, огірки, картопля або морква – кращі попередники цієї культури. Спочатку необхідно підготувати лунки на відстані 25-30 сантиметрів один від одного (така ж відстань повинна бути і між рядами на грядці). У кожну лунку додають півлітрову банку перегною або компосту 2 столові ложки попелу і рясно проливають. Тепер можна висаджувати розсаду або насіння. Насіння загортають на глибину 1-2 сантиметри, посипають зверху золою і закривають покривним матеріалом або плівкою. Через 4-7 днів повинні з’явитися перші сходи.

Догляд, полив та підживлення пекінської капусти

Пекінська капуста любить світло, вологу і прохолоду. Оптимальна температура для її вирощування 15-20 ° С. При температурі нижче 13 ° С і вище 25 ° С на хороший урожай можна не розраховувати.

Одним з незамінних агрозаходів при вирощуванні пекінської капусти є її укриття нетканим полотном.

По-перше, укриття захищає молоді сіянці від заморозків і перепадів температур (на відміну від дорослих рослин, сходи пекінкі не виносять холодів).

По-друге, покривний матеріал притіняють пекінську капусту від прямих сонячних променів в спекотні дні, не допускаючи перегріву.

По-третє, захищає посадки від зайвої вологи в дощове літо (при надлишку води пекінська капуста може загнити).

По-четверте, у хрестоцвіті блішки – ненаситного шкідника пекінської капусти – набагато менше шансів знайти рослину під укриттям ніж без нього.

Через два тижні після висадки в грунт замульчируйте грядку з пекінською капустою. Мульча допоможе втримати в грунті більше вологи і стримає появу бур’янів. Один раз в тиждень пекінську капусту рясно поливають теплою водою.

Культура добре відгукується на підживлення. Через два тижні після посадки на постійне місце її можна підгодувати: настоєм коров’яку (1:10); настоєм курячого посліду (1:20); настоєм трави (1:9). Під кожну рослину вносять 1 літр підгодівлі. При весняній посадці таку підгодівлю проводять три рази, а при річній – двічі. Щоб качани краще зав’язувалися можна обприскати капусту розчином борної кислоти – 2 грами розчинити в 1 літрі гарячої води і додати 9 літрів холодної.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*