Якщо болить шия. Перевірені техніки самомасажу

Раптово заболіла шия: все ніби гаразд, а через мить в очах вже мерехтить, і ви не можете й головою поворухнути. Від цих тортур врятує лише гарний масаж, і ви все на світі ладні за нього віддати.

А коли немає кому допомогти з масажем, не засмучуйтесь — ви здатні самі собі допомогти! Чудово ще й те, що для цього знадобляться лише руки та рушник.

УВАГА! Наведені нижче техніки самомасажу й розтягнення м’язів довели свою ефективність серед багатьох людей. Проте якщо вони вам не допомагають — зверніться до лікаря.

1. Масаж рушником

Цей вид самомасажу допоможе при забитих м’язах й поверне останнім рухомість. Водночас рушник м’який, тому й шкіра шиї не постраждає.

Якщо болить шия. Перевірені техніки самомасажу

Закиньте рушник на шию. Правою рукою обхопіть його лівий кінець і протягніть донизу до грудної клітини. Лівою рукою потягніть рушник вгору й обмотайте його довкола чола — голова має повернутися вслід за рухом рушника, як зображено на малюнку. Повторіть так кілька разів, сильно не натискайте, те ж саме проробіть і для протилежного боку.

Сильно не стискайте шию рушником, не робіть різких рухів.

Закиньте рушник на шию. Легко потягніть за нього вперед, не напружуючи шию. Повільно поверніть голову вліво, затримайтесь в такій позиції на кілька секунд, схоже виконайте й для лівого боку. Під час виконання вправи припиняйте тягнути рушника вперед, як показано на відео. Сильно не стискайте шию рушником і не робіть різких рухів.

2. Масаж задньої частини шиї

Рукою доторкніться заднього м’яза шиї, що розташовується за лівим вухом. Легко пальцями промасажуйте цю ділянку, впродовж вправи повільно повертайте голову вправо. Пальцями не рухайте — рухається лиш голова. Повторіть дії для правого боку, а ще пропонуємо детальну відеоінструкцію. Цикл можна повторювати кілька раз, доки не відчуєте полегшення болю.

Пальцями промасажуйте цю ж ділянку — ніжними круговими рухами натискайте на м’яз. Відновиться циркуляція крові, а напруження зникне.

3. Розтирання бокових м’язів шиї

Зручно сядьте, спину випряміть. Долонями починайте масажувати бокові м’язи спини, голову нахиліть трохи вперед і схиліть вліво — промасажуйте ліву частину шиї, можуть виникнути больові відчуття, але потім вони проминуть. Такі самі маніпуляції виконайте для правого боку. Потім виконайте одночасні кругові рухи обох боків шиї зверху донизу.

4. Масаж підпотиличних м’язів

Напруження й біль у підпотиличних м’язах потягне за собою головні болі, запаморочення і навіть нудоту. Щоб точно локалізувати біль, знайдіть м’який м’яз в себе під основою черепа — це і є підпотиличний м’яз, як показано на малюнку. Двома руками ніжно промасажуйте ділянку з обох боків. Голову нахиліть трохи назад.

Повільно притисніть підборіддя до грудної клітки, і, поступово нахиляючи голову донизу, рухайтесь пальцями догори. Так поступово буде зникати напруження м’язів. Повторіть цикл кілька разів, і головне — вас не має нічого боліти.

5. Розтягнення бокових і задніх м’язів шиї

Сядьте або стійте, спина випрямлена. Повільно нахиляйте голову донизу, притисніть підборіддя до грудної клітки, поки не відчуєте розтягнення м’язів. Кілька секунд затримайтеся в такій позиції й поверніться назад. Можна натиснути руками на голову, щоб покращити ефект від вправи.

Сядьте або стійте, спина випрямлена, розслабте плечі. Легко опустіть ліве вухо до лівого плеча, допоки не відчуєте легке розтягнення в правому плечі. Кілька секунд затримайтесь в такій позиції й поверніться назад. Повторіть для іншого боку.

Щоб покращити ефект й відчути розтягнення, легко рукою натисніть на голову і нахиліть вбік.

Будьте обережні — не перенапружуйте шию, щоб не відчути дискомфорту й ще більшого болю.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*