Дігтярне мило: чудо-засіб від прабабусь

Сьогодні ми хочемо нагадати про засіб, яким користувалися ще наші прабабусі, а саме про дігтярне мило.

Цей воістину чарівний брусочок абсолютно натурального мила (в його складі немає ні барвників, ні консервантів, ні навіть парфумерного запаху) давно відомий своїми лікувальними властивостями, тому він досить успішно застосовується в косметології і навіть «прописується» лікарями як засіб для лікування і профілактики деяких захворювань.

Дьоготь — відмінний натуральний лікарський засіб, яким користувалися ще наші предки. Видобувають його з кори берези, яка здавна вважається в народі зеленою аптекою.

Березовий дьоготь являє собою продукт сухої перегонки зовнішньої частини кори берези (береста). Це густа масляниста рідина, яка не володіє клейкими характеристиками.

Березовий дьоготь має специфічний різкий запах, який також проявляється і в милі. Звідси ж мило і отримало свій характерний колір — чорний, іноді з блакитно-зеленим або зеленувато-синім відтінком.

Властивості дігтярного мила

1. Для шкіри обличчя

Якщо ви вже втомилися лікувати запалення і виводити прищики з шкіри обличчя, обов’язково спробуйте включити в догляд дігтярне мило. Цей перевірений засіб має прекрасні підсушуючі властивості.

Крім того, дігтярне мило абсолютно не викликає алергічних реакцій, так що ви можете не боятися за наслідки його застосування.

2. Від лупи

Дане мило сприяє загоєнню дрібних тріщин на шкірі голови. Воно дуже ефективне при позбавленні від лупи, завдяки високому вмісту унікальних природних компонентів.

Крім того, дігтярне мило — відмінний профілактичний засіб від випадання волосся.

Для застосування необхідно добре намочити волосся, нанести дігтярне мило на корені, а потім спінити по всій довжині волосся.

Через пару хвилин обов’язково змийте мило. Після використання такого засобу нанесіть бальзам або живильну маску. Через два тижні регулярного застосування лупа зникне.

3. Шкірні захворювання

Дерматит, екзема, псоріаз, себорея і багато інших хвороб будуть вам байдужими! Мило з дьогтю відмінно загоює шкіру і сприяє швидкій регенерації клітин. Завдяки дігтярному милу посилюється приплив крові до шкіри.

4. Інтимна гігієна

Дігтярне мило захищає від різних інфекцій, вірусів, грибків. Також воно може стати справжньою паличкою-виручалочкою при лікуванні мoлочнuці.

5. При обробці ран

В складі дігтярного мила знаходиться лише 10% дьогтю, а решта 90% — це звичайне мило. У ньому містяться похідні лугу і фенолу, поєднання яких вбuває бактерії, віруси і грибки.

Через це мило активно застосовується для обробки paн, прищів та інших пошкоджень шкіри. Воно запобігає активність хвороботворних агентів, перешкоджає заpaженню і запаленню.

6. Захист від поту

Влітку дігтярним милом можна обробляти пахви і ноги, і діє даний засіб крутіше ніж найбільш розрекламований дезодорант. Не тільки прибираючи запах, але і значно знижуючи виділення поту в цілому.

І, незважаючи на неприємний запах від бруска мила, аромат дьогтю з тіла змивається просто, а інші амбре воно нейтралізує надовго.

7. Боротьба з паразuтамu

Звичайно, на позбавлення від вошей таким способом піде трохи більше часу. Зате мило повністю натуральне, не має серйозних побічних дій. Його можна застосовувати навіть при лікуванні дітей!

8. Від грибка на ногах

Для лікування і профілактики частіше мийте ноги цим перевіреним засобом. Періодично робіть маски, залишаючи мильну піну протягом 5-15 хвилин на місці уpaження.

Однак є у дігтярного мила один вельми неприємний, на мій погляд, ефект — його запах. З тіла і рук запах дігтярного мила вивітрюється сам по собі і досить швидко. А ось з волосся, на жаль, до кінця прибрати запах після використання засобів, що містять дьоготь, майже неможливо.

Проте пом’якшення запаху, можна домогтися полосканням волосся водою, розведеною оцтом або додаючи в воду для ополіскування волосся сік лимона. Також можна скористатися будь-яким кондиціонером для волосся.

А краще користуватися милом або засобами, що містять дьоготь, в той момент, коли не доведеться переживати через запах, що залишився.

Зверніть увагу, що застосовувати дігтярне мило можна тільки зовнішньо. А це означає, що воно не може усунути проблему повністю. Бореться мило тільки з зовнішніми ознаками недуги.

Тому для повного лікування необхідно отримати консультацію у фахівця, щоб з’ясувати причину захворювання і приступити до медикаментозного лікування.

Звичайно, в наш час більш затребувані шампуні, бальзами та креми. Проте багато хто з нас вже встигли особисто переконатися в ефективності натуральних засобів. Тому мило з березовим дьогтем знову набуває популярності завдяки своїй результативності, натуральності та доступності.

Даний засіб застосовують в косметичних, гігієнічних і оздоровчих цілях, спробуйте його і ви!

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*