Чим корисна кропива. Рецепти народної медицини

Кропива використовується в народній медицині для лікування багатьох хвороб, застосовується при різних кровотечах, геморої, нирковокам’яній, жовчокам’яній хворобах, ядусі, хворобах печінки і жовчних шляхів, набряках, закрепах, захворюваннях серця, туберкульозі, бронхіальній астмі, бронхітах, алергіях.

Зовнішньо кропиву використовують при відкритих ранах, кровотечах, шкірних захворюваннях, для зміцнення і росту волосся.

Рослина містить достатню кількість «живих» вітамінів, тому господарки намагаються навесні ввести в раціон кропив.

Із кропиви готують так званий «кропив’яний сік» – прекрасний засіб для очищення крові (по 1 ч. л. свіжовижатого соку кропиви 3 рази на день).

Навіть зовнішній вплив кропиви приносить гарні результати. Приміром, при ревматизмі достатньо «погладити» хворе місце кропивою, як наступає полегшення. Уся справа в її жалких волосках, що містять мурашину кислоту (це і є знеболюючий і протизапальний засіб).

У народній медицині кропива – перший і надійний кровоспинний засіб при різних кровотечах (маткових, гемороїдальних, легеневих і т.д.). У цьому випадку використовують відвар кропиви: 1 ст. л. листя кропиви заварюють 1 склянкою окропу, кип’ятять 10 хвилин на слабкому вогні, охолоджують і проціджують. Приймають по 1 ст. л. 4-5 разів на день. Або 2 ст. л. сухого листя кропиви заварюють 2 склянками окропу, настоюють 1 годину і проціджують. Приймають по 1/2 склянки 2 рази на день. Такий відвар корисний і при порушеннях шлунково-кишкового тракту. А якщо «дістала» дизентерія, у відвар, крім кропиви, додають листя й стебла ожини в рівних дозах і п’ють по півсклянки 3 рази на день.

При легеневому кашлі застосовують відвар кропиви з медом – незамінний, м’який полегшуючий засіб.

При хронічному кашлі коріння кропиви дрібно ріжуть і добре проварюють у цукровому сиропі. Приймають по 1 ст. л. кілька разів на день. Або щіпку квіток кропиви заливають 2 склянками окропу, вкутують і настоюють 1 годину, потім проціджують і п’ють як чай.

При посиленому саловиділенні, лупі, випаданні волосся після миття голови та підсушування волосся втирають у шкіру голови настій листя кропиви: 1 ст. л. листя заварюють 1 склянкою окропу, настоюють 1,5 години і проціджують. Застосовують 1 раз на тиждень тривалий час.

Відвар проти випадання волосся і лупи: листя кропиви – 20 г, листя мати-і-мачухи – 30 г, кореневища лепехи – 30 г. 6 ст. л. цієї суміші кип’ятять 10 хвилин в 1 л води, вкутують на 1 годину потепліше, охолоджують і проціджують. Відваром рекомендують мити голову 3 рази на тиждень.

Для компресів і промивань: 2 ст. л. усієї рослини заливають 1 склянкою окропу, настоюють 25 хвилин і проціджують. У період рубцювання свищеві ходи промивають і соком зі свіжого листя.

У деяких випадках коріння кропиви виявляє більш сильний вплив, наприклад, при порушеному обміні речовин, вираженому шкірними висипаннями, при малярії (1 ст. л. кореня, півложки здрібненого часнику настоюють в 0,5 л горілки протягом тижня і п’ють по 1 ст. л. 3 рази на день).

Коріння й насіння кропиви – прекрасний засіб від глистів. Для цього використовують відвар з розрахунку 1 ст. л. на склянку води і приймають по 2-3 ст. л. за один прийом.

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*