11 прийомів, щоб кімнатні квіти росли як на дріжджах

При виборі кімнатної рослини ми завжди звертаємо увагу на зовнішній вигляд листя і квітів, форму. Але кожна рослина має свою індивідуальну енергетику, впливаючи на стан людини. Красива кімнатна рослина – це, перш за все правильний догляд і умови утримання. Навіть невеликі похибки в догляді можуть привести до появи коричневих сухих плям або висихання кінчиків або країв листя.

Догляд за кімнатними квітами

Так само не останню роль грає температура і вологість у кімнаті. А що б ваші квіти росли красиво, пишно і радували око – прислухайтеся до порад досвідчених флористів! Ці рекомендації обов’язково допоможуть вам розвести чудовий квітучий сад на підвіконні!

Вода – головна основа життя всіх рослин.

Для кожного виду рослин полив повинен бути індивідуальний.

Так само кімнатні рослини обов’язково потрібно підгодовувати, якщо ви хочете красивого цвітіння і пишне листя.

Цукор.

Справжнісінький спосіб добрив, для підгодівлі кімнатних квітів. Найбільші ласуни кактуси. Цукор розпадається на глюкозу і фруктозу. Саме глюкоза і робить чудеса. Вона є джерелом енергії всіх процесів життєдіяльності рослин. Для приготування такої підгодівлі потрібно розвести 1 ст. ложку цукру в 0,5, літра води або просто посипати землю цукром в горщику, а потім полити.

Касторова олія.

Ідеально підходить для квітучих рослин. Знадобиться 1 чайна ложка касторової олії на 1 літр води. Застосуванні касторки: рослини швидше ростуть, красиво цвітуть і не хворіють.

Якщо поливати кімнатні росли касторовою олією суцвіття стає пишнішим, кольори більш насиченими, а сам період цвіту тривалішим. Рослини, які рідко квітнуть (раз-два на рік), варто поливати касторовим коктейлем лише в період зав’язування бутонів. Рослини, які цвітуть постійно можна поливати раз в місяць.

Попіл.

Флористи рекомендують її для профілактики хвороб рослин. Найпоширенішим способом використання золи є додавання її в рідину. Не велика кількість, зазвичай це 100-150 грам деревної золи розводять у відрі води, перемішуємо і полив готовий. Застосовувати золу не частіше ніж один раз на місяць.

Скоринки гранатів або будь-яких цитрусових.

Так само цілюще і прекрасне підживлення. Беремо скоринки будь-яких цитрусових і заливаємо їх водою, залишаємо на добу настоятися, і поливаємо.

Бананова шкірка.

Банан – джерело кальцію. Висушіть шкірку, а тоді подрібніть її (можна у блендері). Пересаджуючи вазон змішайте банановий порошок з землею.

Інший спосіб: киньте бананову шкірку у воду і дочекайтеся появи пінки на поверхні. Процідіть і чим коктейлем поливайте рослини раз в два тижні.

Аспірин.

Кожні два місяці додаю в поливальну воду таблетку аспірину. Одна таблетка на один літр води. Якщо виконувати цю умову, то рослини будуть стійкими до хвороб, а їх листя будуть мати насичений зелений колір. Крім цього ще й збільшитися швидкість росту.

Сік алое.

Це біогенний стимулятор рослинного походження. Він ідеальний природний стимулятор росту для рослин. Застосування соку алое допоможе виростити сильну і красиву рослину за короткі терміни. Приготування: в півтора літрах води розвести одну чайну ложку соку.

Молоко.

Молоко рекомендують не тільки для поливу (1 чайна ложка на 1 літр води). Так само ще розчином молока з водою можна протирати листя в співвідношенні 1:10. Намочивши ватний диск, приготовленою рідиною, протирають листя один раз в тиждень. Листя будуть блищати, обдаровуючи своєю красою і свіжістю.

Кропива.

Найкращі ліки для квітів – свіжа кропива. Замочіть пагони в теплій воді на добу, процідіть та поливайте настоянкою вазони раз на місяць. Це добриво збагатить землю мінералами та азотом.

Горілка.

Рослинам теж корисно п’яніти. У 3 літри води влийте 100 грамів горілки і полийте вазони. За два-три дні квіти повеселішають.

Для того, щоб кімнатні рослини цвіли і розвивалися необхідно проводити регулярну пересадку.

При пересадці рослини отримують живильні речовини, а при заміні землі – розвиток кореневої системи. Весна – найкращий час для пересадки.

Частуючи свої рослинки вітамінними коктейлями, не забудьте про головний інгредієнт – любов. Турбота – найкраще добриво для вазонів. Кімнатні рослини чітко відчувають зміни вашого настрою та атмосферу в домі. Часто рослинки чахнуть лише від браку уваги. Тому частіше розмовляйте з ними та проявляйте до них ласку і любов.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*