Ось чому холонуть руки й ноги. Основні ознаки густої крові та як це виправити

Прислухаючись до сигналів свого тіла, людина може зрозуміти, які симптоми свідчать про ті чи інші неполадки в організмі. На що потрібно звернути увагу, які заходи вжити, щоб поліпшити стан здоров’я та не допустити серйозних хвороб?

Людина боїться відкрити для провітрювання вікно, навіть коли інші говорять, що в кімнаті жарко й задушливо. Вночі їй часто не вистачає теплої ковдри, і, щоб зігрітися, вона надягає шкарпетки. Пальці її рук рідко бувають теплими. Ці симптоми у більшості випадків свідчать про низький артеріальний тиск та густу кров.

Відчуття зябкости: про що говорить цей симптом

Відчуття тепла людині забезпечує нормальний кровообіг. Кров надходить в усі частини тіла та зігріває їх. Але якщо вона занадто густа, то не може пройти по всіх найдрібніших капілярах, особливо по периферійним ділянкам організму (ноги, руки). Тому вони стають холодними. Але це ще пів біди…

Значно небезпечніше, коли починає мерзнути все тіло. Це тривожна ознака про поганий кровообіг.

Печінка розріджує кров

Річ у тому, що нормалізацією стану крові в організмі займається печінку. Якщо в цей орган надійшла густа кров, він відразу потрапляє в стан кисневого голодування й починає її розріджувати. Робить це печінка за допомогою антиоксидантів (вітамінів).

Але проблема в тому, що ці речовини також потрапляють у печінку разом з кров’ю. Якщо ж вона густа протягом тривалого часу, то печінка вичерпує накопичений в ній запас вітамінів, а нові надійти не можуть.

Чому кров згущується?

З деяких причин. Серед них можна виділити такі, як погана робота печінки (причиною цього часто є неправильне харчування людини), недостатнє вживання рідини. А також недостатнє вживання овочів, фруктів, нерафінованих олій та інших продуктів, що містять вітаміни. Останнє потрібно виділити особливо.

Згідно з дослідженнями, в серпні, коли на городах, а відповідно й на обідньому столі, з’являється багато сезонних овочів і фруктів, у більшості людей кров набуває нормальної щільності. Тому печінка повинна накопичити вітаміни-антиоксиданти у такій кількості, щоб їх вистачило на максимально тривалий період — бажано до нового врожайного сезону. Для цього їй необхідно забезпечити оптимальні умови роботи.

Соки теж допомагають 

Звичайно, вітамінний запас потрібно поповнювати протягом всього року. Але не тепличними плодами, в яких мало корисних речовин, зате є надлишок хімікатів. А тими, які зберігаються в коморах: морква, буряк, капуста, гарбуз. Бажано, щоб при їх вирощуванні не застосовувалися хімічні добрива. 

Боротися з проблемою згущення крові можна за допомогою вживання фруктово-овочевих свіжих соків. Зокрема, морквяного й гарбузового, які разом поставляють організму рідину й антиоксиданти.

Важливо, щоб соки були приготовані з якісних, добре збережених овочів та фруктів. Бажано пити морквяний, гарбузовий, яблучний, цитрусовий, журавлинний соки. 

Лікувальні трави

Бажано підкріпити печінку за допомогою лікарських трав. Для цього приготуйте суміш з кореневищ пирію повзучого, оману високого, родовика аптечного, коріння кульбаби лікарської, цикорію дикого у співвідношенні 2:1:1:2:2.

  • 1 ст. л. суміші подрібнених рослин залити 400 мл окропу. Тримати на слабкому вогні під кришкою 12-15 хв, процідити після охолодження.
  • Вживати по 70-80 мл 4-5 разів на добу до їди. А при відсутності каменів в жовчному міхурі — за 15-20 хв до їди.
  • Перший курс 1,5-2 місяці, а надалі 3-4 тижні щоквартально.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*